Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. PKW zarejestrowała 4 ostatnich kandydatów

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 4 ostatnich kandydatów w wyborach prezydenckich. Tym samym łączna liczba osób, które będą ubiegać się o urząd prezydenta wzrosła do 10 kandydatów.

Share
Wybory prezydenckie 2020. PKW zarejestrowała 4 ostatnich kandydatów
Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d1ztqhi

Wśród nowo zarejestrowanych kandydatów na prezydenta Polski znajdują się Stanisław Żółtek, Marek Jakubiak, Mirosław Piotrowski oraz Paweł Tanajno.

Jak poinformowało RMF FM cała czwórka zakończyła listę kandydatów, którzy będą mogli wziąć udział w wyborach prezydenckich. Każdy z polityków złożył do PKW wymaganą pulę 100 tys. podpisów.

Wcześniej PKW zarejestrowała Andrzeja Dudę, Małgorzatę Kidawę-Błońską, Szymona Hołownię, Roberta Biedronia, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Krzysztofa Bosaka.

Zobacz też: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a>. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/ministerstwo-zdrowia-mz-6120424155047553c">Ministerstwo Zdrowia</a> opublikowało specjalny film

Wybory prezydenckie 2020. PKW zawiadamia prokuraturę o "martwych duszach"

Według informacji przekazanych przez władze PKW, na listach poparcia i przy rejestracji komitetów znalazły się podpisy osób zmarłych. "Gazeta Wyborcza" donosi, że obecnie toczą się prace nad weryfikacją tych podpisów, o czym pisaliśmy też w Wirtualnej Polsce.

d1ztqhi

- Okazało się, że na listach poparcia i przy rejestracji komitetów wyborczych są podpisy osób nieżyjących - powiedział Tomasz Grzelewski, rzecznik PKW.
Wątpliwe listy dotyczą sześciu kandydatów: Stanisława Grzywy, Jana Zbigniewa Potockiego, Wiesława Lewickiego, Andrzeja Voigta, Wojciecha Podjackiego i Marka Jakubiaka.

Jeśli chodzi o kandydata Marka Jakubiaka, to weryfikacji jego list z podpisami domagał się Roman Giertych.

– To nieprawdopodobna historia, że ktoś, nie będąc osobą specjalnie popularną, w kilka dni zebrał ponad 100 tys. podpisów. Pan Jakubiak dostał ostatnio w wyborach śladowe poparcie, a teraz w kopertach dostaje listy od ludzi, którzy masowo się rzucają, żeby je podpisać – mówił w rozmowie z "Wyborczą”.

Jak ujawniła Wirtualna Polska, Jakubiakowi mieli pomagać także działacze PiS z Pomorza, o czym pisaliśmy TUTAJ.

d1ztqhi

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1ztqhi

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ztqhi
d1ztqhi
Więcej tematów