Trwa ładowanie...
dv6j3aq

Wybory prezydenckie 2020. Mateusz Morawiecki uderza w Małgorzatę Kidawę-Błońską

Kwestia ustawy PiS ws. wyborów prezydenckich wciąż jest głośno komentowana. Odniósł się do niej też Mateusz Morawiecki, który zachwalał prezydenta Andrzeja Dudę. Premier podkreślił też, że liczy na porozumienie z opozycją.
Share
Wybory prezydenckie 2020. Mateusz Morawiecki o poparciu dla Andrzeja Dudy (zdjęcie ilustracyjne)
Wybory prezydenckie 2020. Mateusz Morawiecki o poparciu dla Andrzeja Dudy (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: ONS
dv6j3aq

Mateusz Morawiecki został zapytany o kwestię wyborów prezydenckich podczas środowej konferencji ws. III etapu odmrażania gospodarki.

Wybory 2020. Mateusz Morawiecki: Będziemy wspierali Andrzeja Dudę

- Mamy naszego wspaniałego kandydata: Andrzeja Dudę. Dzięki współpracy z panem prezydentem uzyskaliśmy wiele sprzętu. To dzięki reakcji Andrzeja Dudy, który zadzwonił do prezydenta Xi Jinpinga, uzyskaliśmy wiele sprzętu z Chin - podkreślił Mateusz Morawiecki. - Będziemy wspierali pana prezydenta - dodał premier.

dv6j3aq

Morawiecki odniósł się także do wtorkowej debaty w Sejmie nad zgłoszonym przez PiS projektem ustawy ws. wyborów prezydenckich. - My chcemy rozmów z opozycją. Chcemy rozmów i dlatego nasz projekt wybiega naprzeciw oczekiwaniom opozycji. Ciekawe, czy teraz Senat też będzie przetrzymywał tę ustawę - pytał Morawiecki.

Zobacz też: Wyborów 10 maja nie będzie. Kto kogo ograł?

Wybory prezydenckie 2020. Mateusz Morawiecki uderza w Kidawę

Premier zaznaczył też, że PiS nie zwolni prac ze względu na słabe wyniki sondażowe kandydatów opozycji. - Proszę wybaczyć, ale problemy kandydatki KO to problemy Platformy Obywatelskiej. Widzimy znaczny spadek kandydatki w sondażach. My chcemy działać szybko, a obstrukcja ze strony opozycji uniemożliwia nam sprawne działania - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

dv6j3aq

Jak dodał, ma nadzieję na szybkie dojście do konsensusu w kwestii wyborów prezydenckich. - Wierzę, że szybko uda nam zorganizować wybory. Mam nadzieję, że czerwcowe - podkreślił premier Morawiecki.

Wybory 2020. Mateusz Morawiecki: Liczymy na współpracę

Na, wspomniany przez premiera, konsensus jest szansa. W środę odbył się tzw. "okrągły stół" zorganizowany przez Lewicę. W spotkaniu brali udział politycy wszystkich klubów i kół poselskich. Reprezentujący PiS poseł Przemysław Czarnek mówił o miłej atmosferze i konstruktywnych propozycjach.

- Będziemy dążyć do tego, by rozwiać wszelkie wątpliwości wyborców. To oni są najważniejsi. Twierdzimy, że nasza ustawa gwarantuje wolność, równość i powszechność wyborów. Jeżeli pojawią się propozycje, które pomogą ustawę polepszyć, to oczywiście będziemy o tym rozmawiać - zapowiedział poseł Przemysław Czarnek.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dv6j3aq

Podziel się opinią

Share
dv6j3aq
dv6j3aq
Więcej tematów