Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Jest nieoficjalna data

Wybory prezydenckie. Znamy już część nazwisk chętnych do udziału w wyścigu o funkcję głowy państwa. Nie wiadomo jednak, kiedy wszystko się rozstrzygnie. Padła nieoficjalna data I tury.
Share
Wybory prezydenckie. O ich terminie zdecyduje marszałek Sejmu Elżbieta Witek
Wybory prezydenckie. O ich terminie zdecyduje marszałek Sejmu Elżbieta Witek Źródło: East News, Fot: PIOTR DZIURMAN/REPORTER
dcxaxrs

Wybory prezydenckie 2020. Według nieoficjalnych informacji mają odbyć się dokładnie pięć lat po poprzednich. Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja - donosi portal niezalezna.pl.

Decyzja w tej sprawie należy do marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Przypomnijmy, że Andrzej Duda wygrał wybory 10 maja 2015 roku, a został zaprzysiężony 6 sierpnia.

Zgodnie z Konstytucją wybory prezydenckie mogą się odbyć nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed zakończeniem urzędowania głowy państwa, w dzień wolny od pracy. Zasady zarządzania terminu wyborów prezydenckich reguluje art. 128 konstytucji.

dcxaxrs

Zobacz też: Czy Duda powinien lecieć do Jerozolimy? Jego konkurent: odpowiedź jest prosta

Wybory prezydenckie 2020. Kandydaci

Do udziału w wyścigu o fotel prezydencki zgłosili się: obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej, dziennikarz Szymon Hołownia, lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Robert Biedroń z Wiosny.

dcxaxrs

Zobacz też: Robert Biedroń kandydatem na prezydenta. Reakcja Szymona Hołowni

Tego ostatniego, poza przedstawicielami Wiosny, popierają też członkowie SLD i Razem. Według sondaży największe szanse na wygraną ma Duda. Badania wskazują jednocześnie, że prawdopodobna jest druga tura.

Źródło: niezalezna.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcxaxrs

Podziel się opinią

Share
dcxaxrs
dcxaxrs
Więcej tematów