Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Janina Ochojska poparła Szymona Hołownię

Kampania wyborcza trwa dopiero niecały tydzień, a już zdążyła sporo namieszać w życiu publicznym. "Droga Janko, witamy na pokładzie!" - napisał na Facebooku Szymon Hołownia, po tym jak poparcia udzieliła mu Janina Ochojska.

Share
Wybory prezydenckie 2020. Janina Ochojska poparła Szymona Hołownię
Źródło: East News, Fot: Piotr Molecki/East News
d14tkwa

Prezes Polskiej Akcji Humanitarnej obecnie jest europosłanką z ramienia Koalicji Europejskiej. "Uważam, że ludzie działający w organizacjach pozarządowych powinni angażować się w politykę. Szymon Hołownia jest takim człowiekiem" - napisała w mediach społecznościowych uznana działaczka humanitarna.

Głos wsparcia od prezes PAH w toczącej się kampanii wyborczej może się okazać nie do przecenienia dla Szymona Hołowni. W zeszłym tygodniu jego sztab zaliczył potężną wpadkę związaną z pierwszym spotem wyborczym. Na nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych widać było przebitki z brzozą oraz papierowym samolocikiem. Całość okraszona została hasłem "walczyć o każde drzewo, a nie o jedno".

d14tkwa

Zobacz też: Beata Mazurek skrytykowała PO. Małgorzata Kidawa-Błońska jej odpowiedziała

Wybory prezydenckie. Wielu chętnych na objęcie urzędu

Zgodnie z zarządzeniem Marszałek Sejmu Elżbiety Witek pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja. Gotowość do wzięcia wyścigu o Pałac Prezydencki, oprócz Szymona Hołowni, zapowiedzieli już: urzędujący prezydent Andrzej Duda, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, Krzysztof Bosak (Konfederacja), oraz lider Wiosny - Robert Biedroń.

Jeśli w pierwszej turze żaden z kandydatów nie uzyska bezwzględnej większości, konieczne będzie przeprowadzenie drugiej tury. Ta wypada równo dwa tygodnie później - 24 maja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14tkwa

Podziel się opinią

Share
d14tkwa
d14tkwa
Więcej tematów