Trwa ładowanie...
d18hqs9

Wybory prezydenckie 2020. Jacek Sasin: Kidawa-Błońska uznała, że nie ma szans w wyborach

- Absolutnie nie należy zmieniać terminu wyborów. Uważamy, że nie ma teraz podstaw, aby przesuwać wybory - stwierdził wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Odniósł się także do postulatu wicemarszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, by zbojkotować głosowanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Jacek Sasin: Kidawa-Błońska uznała, że nie ma szans w wyborach
Wybory prezydenckie 2020. Jacek Sasin: Kidawa-Błońska uznała, że nie ma szans w wyborach (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d18hqs9

Wicepremier Jacek Sasin był gościem programu "Gość Wydarzeń" w Polsat News. Był między innymi pytany pytany o apel Kidawy-Błońskiej, która wezwała wyborców, by nie poszli do urn.

W niedzielę kandydatka Koalicji Obywatelskiej zaapelowała do wyborców, by 10 maja nie szli na wybory i zostali w domu. "Jako naród, jako wspólnota, stanęliśmy przed niebezpieczeństwem, które nie ma precedensu w naszej najnowszej historii. Wybory nie mogą się odbyć!" - napisała w liście do wyborców Kidawa- Błońska.

Zobacz także: Robert Feluś: Kidawa-Błońska bojkotuje wybory... ze strachu przed rywalem? [OPINIA]

d18hqs9

- To jest taki dramatyczny ruch wicemarszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, której wyraźnie nie idzie w tej kampanii wyborczej - ocenił wicepremier Sasin. - To jest wola tylko i wyłącznie jednej kandydatki, która jak widać uznała, że i tak nie ma szans w tych wyborach, więc postanowiła się z tych wyborów de facto wycofać. Szkoda, że w ten sposób, czyli namawiając część wyborców do tego, aby do tych wyborów nie szła i nie realizowała swojego prawa konstytucyjnego do tego, aby uczestniczyć w wyborach - dodał.

*Zobacz też: Wybory prezydenckie bez zmian? "Władza zapłaci za to ogromną cenę" *

Pytany o słowa Kidawy-Błońskiej z jej listu otwartego, że powszechny bojkot wyborów powinien być odpowiedzią na nieodpowiedzialność władzy, która organizuje wybory, odpowiedział, że władza jest odpowiedzialna. Tłumaczył, że rząd podejmuje działania dbające o bezpieczeństwo Polaków oraz rozwiązania, które mają zahamować rozprzestrzenianie się epidemii.

d18hqs9

- Nie ma dzisiaj przesłanek do tego, żeby mówić, że możemy zgodnie z prawem przesunąć termin wyborów. Taką przesłanką mogłoby być wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, a to dzisiaj nie ma potrzeby, żeby taki stan nadzwyczajny wprowadzić - podkreślił.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Małgorzata Kidawa-Błońska: zawieszam całkowicie swoją kampanię

Wicepremier przyznał, że codziennie rząd ocenia sytuację po kątem tego, czy można bezpiecznie przeprowadzić wybory prezydenckie 10 maja.

- Najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków i na pewno tym się będziemy przede wszystkim kierować, dlatego m.in. wprowadziliśmy takie rozwiązania, które będą pozwalały tym, którzy są w kwarantannie, czy tym, którzy są zarażeni wirusem, pozostają w izolacji, głosować korespondencyjnie, aby właśnie maksymalnie ograniczyć to niebezpieczeństwo, które mogłoby się wiązać z tym aktem wyborczym - mówił Sasin.

Źródło: polsatnews.pl

d18hqs9

Podziel się opinią

Share

d18hqs9

d18hqs9
Więcej tematów