Trwa ładowanie...
d33kknt

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda ułaskawił pedofila, jest reakcja jego sztabu wyborczego

- Bulteriery Rafała Trzaskowskiego zaatakowały Andrzeja Dudę w sposób haniebny - tak odniósł się w środę sztab wyborczy obecnego prezydenta w odpowiedzi na ujawnianie informacji o ułaskawienia przez niego pedofila.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda ułaskawił pedofilia, jest reakcja jego sztabu wyborczego
Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda ułaskawił pedofilia, jest reakcja jego sztabu wyborczego (NurPhoto via Getty Images)
d33kknt

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda ułaskawił pedofila

We wtorek "Rzeczpospolita" napisała o zastosowaniu prawa łaski wobec mężczyzny skazanego za pedofilię. Sprawa błyskawicznie nabrała rozgłosu. W środę do informacji tej, podczas konferencji prasowej odnieśli się Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości oraz Adam Bielan, europoseł oraz rzecznik prasowy sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.

Stwierdzili oni, że prezydent ułaskawił mężczyznę skazanego za pedofilię na wiosek osób poszkodowanych, które są obecnie dorosłe. Wcześniej w ten sam sposób bronił Andrzeja Dudę jego minister Paweł Mucha. Powiedział on, że ułaskawienie dotyczyło jedynie wymierzonej skazanemu kary w postaci zakazu zbliżania się do bliskich.

d33kknt

Wybory prezydenckie 2020. "Trzaskowski bronił pedofila-celebrytę"

Po wyjaśnieniu tej kwestii, Adam Bielan oraz Radosław Fogiel podczas konferencji prasowej skupili się na kandydacie Koalicji Obywatelskiej Rafale Trzaskowskim. Wezwali go "powstrzymania swoich bulterierów przed haniebnymi atakami na Andrzeja Dudę" w tej sprawie. Członkowie sztabu wyborczego obecnego prezydenta stwierdzili też, że Trzaskowski nie poparł ustawy w sprawie stworzenie rejestru pedofili, gdyż nie wziął udziału w tym glosowaniu.

Zaprezentowali też fragment wcześniejszej wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego, w której bronił reżysera Romana Polańskiego, którego amerykański wymiar sprawiedliwości ściga od wielu lat za gwałt na nieletniej dziewczynce.

- Rafał Trzaskowski bronił pedofila-celebryty - stwierdził Radosław Fogiel.

d33kknt

W związku z tym politycy zaapelowali do Trzaskowskiego o jasne ustosunkowanie się do kwestii pedofilii.

Sprawę ułaskawienie osoby skazanej za zgwałcenie małoletniego krewnego ujawniła "Rzeczpospolita". Kancelaria prezydenta uzasadniała tę decyzję prezydenta Andrzeja Dudy faktem "pojednania się skazanego z pokrzywdzonymi, zadośćuczynienia wyrządzonym krzywdom oraz obecne wzorowego zachowania.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Adam Bielan o debacie WP: nie przystajemy na dyktat medialny

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33kknt

Podziel się opinią

Share

d33kknt

d33kknt
Więcej tematów