Trwa ładowanie...
d17y32w

Wybory parlamentarne. Krzysztof Brejza dla WP: Pikniki Kaczyńskiego z działaczami PiS mnie nie interesują

- Polaków nie interesują ustawieni przez Kaczyńskiego panowie, którzy mają z jego polecenia dostać się do Sejmu. Polaków interesuje to, że nie ma 500 rodzajów leków w aptekach. To, że ludzie umierają na SOR-ach. To, że tysiące młodych ludzi nie dostanie się do szkół. My to wszystko odwrócimy i zmienimy. Jesteśmy przygotowani na wybory parlamentarne - zapewnia na Forum Programowym Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wygramy wybory parlamentarne" - mówi WP Krzysztof Brejza, szef sztabu Koalicji Obywatelskiej
"Wygramy wybory parlamentarne" - mówi WP Krzysztof Brejza, szef sztabu Koalicji Obywatelskiej (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
d17y32w

WP: Prawo i Sprawiedliwość przedstawi w sobotę liderów list wyborczych. Jarosław Kaczyński chce wam ukraść "show". Obóz władzy idzie na zderzenie z wami. I podkreśla, że PO wciąż nie jest dogadana z innymi partiami opozycyjnymi co do wspólnego startu w wyborach parlamentarnych. I że ciągle o tym "debatujecie".

Krzysztof Brejza, szef sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej: My do wyborów idziemy w projekcie Koalicji Obywatelskiej i koalicji samorządowej. To media debatują o tym, kto z kim, a kto nie. Idziemy do wyborów jako PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i niezależni, wspaniali samorządowcy, ze swoimi lokalnymi komitetami. Wszyscy pracujemy na zwycięstwo.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jarosław Kaczyński w sobotę zaprezentuje liderów list sejmowych

d17y32w

Czy w tej koalicji znajdzie się ostatecznie miejsce dla PSL czy SLD?

W tej koalicji znajdzie się miejsce dla wszystkich ludzi, którym bliska jest oferta lepszej Polski - sprawnej służby zdrowia, sprawnej oświaty. Chcemy zahamowania podwyżek cen, które niszczą portfele Polaków. Od 10 dni, codziennie, od 6:00 do 23:00, pracujemy w sztabie wyborczym nad tym, żeby nasza machina wyborcza była dobrze naoliwiona i sprawna. Przygotowujemy całą Koalicję Obywatelsko-Samorządową do wyborów. Po to, żeby je wygrać.

Zobacz też: Krzysztof Brejza odpowiada Beacie Mazurek ws. nauczycieli

Nie odnosi się pan do ludowców i SLD.

d17y32w

Nie będziemy patrzeć na to, kto bierze udział w tańcach między krzesłami, jak na weselu. Jest taka zabawa: kilkunastu gości biega wokół krzeseł i wyrywają sobie je nawzajem. To nas w ogóle nie interesuje.

Barbara Nowacka, Krzysztof Brejza East News
Barbara Nowacka, Krzysztof Brejza (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

CZYTAJ TEŻ: "Kryzys w szkołach i służbie zdrowia. Tematy leżą na ulicy - czy opozycja po nie sięgnie?" [OPINIA]

PiS chce przykryć waszą konwencję programową: wspomniane przedstawienie liderów list wyborczych, nowy portal internetowy uderzający w PO, wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na pikniku z wyborcami... Pytam pana jako szefa kampanii KO: to będzie skuteczne?

d17y32w

Pikniki działaczy PiS, prezesów, dyrektorów, menadżerów PiS, członków zarządów spółek Skarbu Państwa, całej tej kasty oligarchicznej, nie robią na mnie żadnego wrażenia. Wiem, że koszyki na tym "pikniku", o którym pan mówi, będą wypełnione bardzo drogimi produktami, o których ludzie dziś mogą pomarzyć, bo ich na nie zwyczajnie nie stać.

CZYTAJ TEŻ: Nowy portal i seria spotkań piknikowych. Tak PiS odpowie na konwencję Platformy

Krzysztof Brejza East News
Krzysztof Brejza (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)

Wzrost cen będzie jednym z głównych tematów kampanii?

d17y32w

Polakom doskwiera wzrost cen żywności, prądu, gazu, to, że warzywa stają się dziś towarem ekskluzywnym dla tzw. przeciętnego obywatela.

CZYTAJ TEŻ: Schetyna: Podwyższenie wieku emerytalnego to był błąd PO. Rostowski stanowczo odpowiada: "Nie zgadzam się"

Media publiczne i politycy PiS wytykają panu, że pan zawyża te ceny i że jeśli są jakieś wzrosty, to nie przez PiS, a przez suszę.

Panie redaktorze, ja wiem, że ludzie z mediów pisowskich, którzy zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy złotych, nie patrzą na paragony. Ale ludzie, z którymi ja rozmawiam na setkach spotkań, podchodzą do mnie i mówią: "panie pośle, jak to możliwe, że marchew była za 2 zł, a dziś jest za 4 zł, jak to możliwe, że cebula była za 1,5 zł, a teraz jest za 6 zł?". To są problemy Polaków. To, że zupa jarzynowa jest dziś zupą ekskluzywną. Na przeciętny obiad trzeba wydać dziś sporo więcej niż jeszcze 5 lat temu. Polakom doskwierają paragony. Doskwiera drogie życie. I to, że oligarchia pisowska, czy to rozmieszczona w pseudomediach publicznych czy spółkach Skarbu Państwa i zarabiająca po kilkadziesiąt tysięcy złotych tym nie żyje, nie znaczy, że nie żyją tym Polacy.

d17y32w

Kto wygra zderzenie polityczne w weekend? Wy pokazujecie program, PiS - liderów list wyborczych.

Polaków nie interesuje tych 41 ustawionych przez Jarosława Kaczyńskiego panów, którzy mają decyzją prezesa dostać się do Sejmu. Polaków interesuje to, że nie ma 500 rodzajów leków w aptekach. Zapaść w służbie zdrowia. To, że ludzie umierają na SOR-ach. To, że tysiące młodych ludzi nie dostanie się do szkół po reformie Anny Zalewskiej. My to wszystko odwrócimy i zmienimy. O tym będziemy mówić w kampanii.

CZYTAJ TEŻ: Makowski: "Schetyna chce uzdrowić Polskę? Proponuje przeterminowane leki" [OPINIA]

d17y32w

System ochrony zdrowia to akurat zawaliły wszystkie ekipy.

A kto rządzi od 4 lat? To PiS-owi podlega cały potężny aparat Ministerstwa Zdrowia. Bo PiS zatrudniło w resorcie jeszcze więcej ludzi i działaczy. I co to dało? Rozpączkowała się pisowska administracja i ta administracja nie reaguje. System ochrony zdrowia jest od kilku lat w stanie agonalnym.

CZYTAJ TEŻ: Kampania rusza z kopyta. Grzegorz Schetyna wezwie na debatę Jarosława Kaczyńskiego

W sobotę przedstawicie zręby programu wyborczego.

Przez całą kampanię będziemy prezentować program naprawy państwa. Konsekwentnie przedstawiana oferta lepszej Polski przez okres 2-3 miesięcznej kampanii, doprowadzi do tego, że my te wybory wygramy. Jestem o tym przekonany. Zrobimy to ciężką pracą. Od drzwi do drzwi, od płotu do płotu.

PiS twierdzi, że to jego sztab zasuwa, a wasz się leni.

Od 13 dni pracuję od 6:15 do 23:45. PiS ma jedną przewagę: w postaci oligarchii, spółek Skarbu Państwa i całej machiny państwowej, którą wykorzystuje do partyjnej propagandy. Ale damy sobie z tym radę. Ludzi dobrej woli jest więcej.

Rozmawiał Michał Wróblewski

d17y32w

Podziel się opinią

Share
d17y32w
d17y32w
Więcej tematów