Trwa ładowanie...

Wybory 2019. Kampania rusza z kopyta. Grzegorz Schetyna wezwie na debatę Jarosława Kaczyńskiego

- Jarosław Kaczyński po wyborach jesienią będzie liderem opozycji. Ale najpierw chcemy z nim porozmawiać o wizji Polski na kolejne lata i dekady - mówi Wirtualnej Polsce na Forum Programowym opozycji szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann.

Share
Wybory 2019. Kampania rusza z kopyta. Grzegorz Schetyna wezwie na debatę Jarosława KaczyńskiegoŹródło: Forum, fot: Marcin Kaliński, Darek Golik
d43c8t8

WP: Czy duża, dwudniowa konwencja programowa Koalicji Obywatelskiej coś zmieni w kampanii?

Sławomir Neumann: Na pewno chcemy, by była punktem odniesienia w kampanii w debacie o programach wyborczych dla wszystkich partii. Pokazujemy wizję Polski, którą chcemy budować po zwycięskich dla nas wyborach. Podsumowujemy także naszą - ponad trzyletnią - pracę w parlamencie i nie tylko.

Wybory. PO East News
Wybory. PO Źródło: East News, fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zaprosiliście na Forum Programowe sporo środowisk obywatelskich, instytucji pozarządowych...

I z nimi chcemy "szlifować" nasze propozycje programowe. Eksperci będą wykonywać ten ostatni "szlif". Oczywiście mogą wykluć się tu także zupełnie nowe propozycje programowe.

d43c8t8

PiS was kontruje - dziś w WP piszemy o tym, że partia rządząca otwiera portal eksponujący wasze niezrealizowane obietnice i kontrowersyjne w założeniu PiS pomysły, w niedzielę Jarosław Kaczyński wystąpi na pikniku z wyborcami...

CZYTAJ TEŻ: Nowy portal i seria spotkań piknikowych. Tak PiS odpowie na konwencję Platformy

Dziś sytaucja jest jasna: jesienią wybory wygra albo PiS, albo my. Podział jest jasny. Jeśli zatem dwóch największych graczy na scenie politycznej przedstawia swoje propozycje programowe, prezentuje swoje wizje Polski, to dobrze. Chcemy, by PiS z nami uczciwie debatowało. O to przecież chodzi.

Pozytywna wizja.

Na nią chcemy stawiać. Zapraszamy do debaty.

Liderów?

Grzegorz Schetyna wezwie do debaty Jarosława Kaczyńskiego w tej kampanii. Takie zaproszenie zresztą wyszło od nas już w kampanii europejskiej. Niestety, prezes PiS nie chciał rozmawiać. Ma zapewne traumę z 2007 r. po debacie z Donaldem Tuskiem. Nie wiem, czy zaryzykuje starcie dziś.

d43c8t8

To może zaproszenie dla premiera?

Dziś nikt nie traktuje Mateusza Morawieckiego poważnie jak lidera PiS. Nawet w samym PiS. Chcemy, by do debaty stanął lider obozu władzy, czyli Jarosław Kaczyński, który - mam nadzieję - będzie po wyborach liderem opozycji. Polacy zasługują na klarowne przedstawienie wizji Polski przez liderów największych ugrupowań.

Wasza wizja?

Otwarta, demokratyczna, praworządna Polska. Z dobrą edukacją, z dobrym systemem ochrony zdrowia. Zobaczymy, co zaproponują nasi konkurenci.

Konkurenci z opozycji?

Konkurenci z PiS.

Kiedy "dopniecie" rozmowy koalicyjne z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi?

Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu.

Czy kandydata na prezydenta Polski przedstawicie jeszcze przed wyborami parlamentarnymi?

Mamy "kandydatów na kandydata", ale to jest temat na po wyborach.

d43c8t8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43c8t8
d43c8t8
Więcej tematów