Wybory parlamentarne. Jarosław Kaczyński ma dla Antoniego Macierewicza nowe zadanie [OKŁADKI TYGODNIKÓW]
"Antoni Macierewicz dostał od Jarosława Kaczyńskiego bojowe zadanie: były szef MON ma zmobilizować twardy elektorat PiS na ścianie wschodniej" - czytamy w nowym wydaniu "Wprost". O czym jeszcze donoszą tygodniki?
28.07.2019 | aktual.: 28.07.2019 16:45
"Z punktu widzenia strategii kampanii wyborczej PiS, im ciszej o Macierewiczu, tym lepiej. Z perspektywy Kaczyńskiego były szef MON ma jednak jedną ważną zasługę: dysponując realnym potencjałem politycznym, nie zdecydował się stworzyć alternatywnej prawicowej partii bliskiej o. Tadeuszowi Rydzykowi" - pisze Joanna Miziołek w nowym "Wprost”.
LGBT. Temat dominujący w prawicowych mediach
"Najpierw bluźnierstwa i profanacje na Marszu Równości w Warszawie, potem próba 'zdobycia Jasnej Góry' i kpiny z katolicyzmu, wreszcie rozróby w Białymstoku, mające pokazać całemu światu, że za rządów PiS prześladowane są seksualne mniejszości. Tyle wystarczyło, by puścić w świat krzyk o polskim faszyzmie i wmontować awanturę w kampanię wyborczą. Strategia homopropagandy rozgrywana jest sprawnie przez polityków opozycji według starych scenariuszy" - pisze Marzena Nykiel w najnowszym numerze tygodnika "Sieci".
Redaktor naczelna portalu wPolityce.pl w artykule "Operacja Białystok" wraca do białostockiego Marszu Równości. "Wydarzeń w Białymstoku nie można czytać bez kontekstów. Po fali antyklerykalnych prowokacji na paradach LGBT+, gdy sprzeciw społeczny wobec agresywnej promocji ideologii gender został doprowadzony do granic wytrzymałości, wydano zgodę na konfrontację dwóch skrajnych ideowo grup: homoseksualnych aktywistów i kibiców, jawnie walczących z ideologią LGBT. Czy można było nie przewidzieć, że dojdzie do starć? Mimo to nie wyznaczono tras, które uniemożliwiłyby konfrontację. Zupełnie tak jakby właśnie na starcia liczono. Natychmiast zostały zresztą podłapane przez polityków lewicy i sprawnie wykorzystane do politycznej walki" - pisze dziennikarka.
Jak dodaje: "Polska, jako ostatni bastion tożsamości kulturowej i katolicyzmu w Europie, znalazła się pod szczególnym ostrzałem wielu międzynarodowych podmiotów, których interesy nie mogą zostać w pełni rozwinięte. Środowiska LGBT są dla nich ważnym narzędziem w walce mającej zmienić struktury społeczne i zaprowadzić nowy ład. W międzynarodową rozgrywkę wyjątkowo dobrze wpisują się też politycy polskiej opozycji, która za wszelką cenę chce przejąć stery władzy".
Z kolei w wywiadzie „Zmieniliśmy reguły gry” Jacek Sasin, wiceprezes Rady Ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego, pytany jest przez Jacka Karnowskiego m.in. o kampanię wyborczą i najbliższe wybory parlamentarne.
"Nie godzimy się na plan Rabieja, a więc najpierw związki partnerskie, później małżeństwa homoseksualne, a na końcu adopcja dzieci. My wiemy, że gdy raz wejdziemy na tę drogę, to już z niej nie zejdziemy" - zaznacza Sasin. Ocenia, co w kampanii powinno być najważniejsze. "Liczymy przede wszystkim na to, że kampania przyniesie, tak jak w maju, bardzo wyraźne starcie dwóch różnych wizji Polski. Starcie spokojnego rozwoju ze światem wojen ideologicznych. Starcie troski o ludzi z obojętnością na krzywdę" - dodaje wicepremier.
Tęczowe barwy również na okładce tygodnika "Do Rzeczy".
- Walczymy z ideologią, która atakuje wolność - mówi dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości, w rozmowie z Wojciechem Wybranowskim.
A redaktor naczelny tygodnika Paweł Lisicki pisze, "jak wyglądałaby Polska w 2021 r. pod rządami lewicy".