Trwa ładowanie...
dca5ih0

Jarosław Kaczyński podczas Pikniku Rodzinnego. "Dziękuję za to, że jesteście i angażujecie się w sprawy ojczyzny"

Prezes PiS podczas spotkania w Miedznej Murowanej mówił o roli polskiej tradycji, która ma wyrastać ze wsi. Zachęcał również do aktywności, aby "w Polsce żyło się jeszcze lepiej". Jarosław Kaczyński był w dobrym humorze, do czasu, aż na scenie nieoczekiwanie pojawił się Antoni Macierewicz.
Share
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawiał podczas Pikniku Rodzinnego w miejscowości Miedzna Murowana
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawiał podczas Pikniku Rodzinnego w miejscowości Miedzna MurowanaŹródło: Twitter
dca5ih0

Podczas letniego cyklu Pikników Rodzinnych "Czas dla Polski" politycy Prawa i Sprawiedliwości odwiedzili miejscowość Miedzna Murowana (woj. łódzkie). Członkowie partii Jarosława Kaczyńskiego rozmawiali tam w mniej formalnej atmosferze o ich wizji kraju. Swoje przemówienie też wygłosił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński dziękuje za angażowanie się w sprawy ojczyzny

Wystąpienie zaczęło się w mocno nieformalnym tonie i zaczęło się od podziękowań. - Bardzo się cieszę, że mogę się z państwem spotkać w takich okolicznościach, nie na wiecu wyborczym, tylko zwykłej wizycie. To dla mnie cenne jako człowieka i polityka. Kłaniam się nisko. Chciałem wam bardzo podziękować za to, że jesteście i angażujecie się w sprawy ojczyzny - mówił.

dca5ih0

Kaczyński m.in. wyraził słowa wdzięczności osobom, które angażują się w strukturach przykościelnych. - Dla nas Kościół jest bardzo ważny. Polska tradycja wyrasta ze wsi, stąd się wzięła polskość. Rozwijamy to i dbamy o nią. Władza może uczynić wiele, mamy dobry czas dla Polski - kontynuował.

Zobacz także: Miller podpowiada opozycji, jak wygrać z PiS

- Prosimy o aktywność i rozmowę po to, abyśmy wiedzieli, czym trzeba się zająć i aby w Polsce żyło się jeszcze lepiej. Można uczynić więcej, kiedy społeczeństwo jest aktywne, dlatego to jest dla nas ważne. Nie da się zrobić wszystkiego od razu po latach zaniedbań - dodał.

dca5ih0

Prezes PiS o wiarygodności: To, co obiecaliśmy, zrobiliśmy

Prezes PiS podsumował dotychczasową kadencję swojej partii. - W ciągu 4 lat pokazaliśmy, że można dużo zrobić i stworzyć. Prawdziwa demokracja może być tylko wtedy, kiedy istnieje wiarygodność. My będziemy jej bronili. To, co obiecaliśmy, zrobiliśmy - przekonywał.

Kaczyński nawiązał też do wyborów do izb rolniczych. - Chodzi o to, żeby wybory o czymś decydowały. Warto poprzeć naszych kandydatów, wtedy będziemy mieli wpływ na bardzo wiele praktycznych spraw. To jest bardzo ważne. Demokracja to nie tylko Sejm. Stąd mój apel: głosujcie - zachęcał.

dca5ih0

- Nasze spotkania są po to, by dobry czas dla polski trwał. Musimy pamiętać o swojej przeszłości. Musimy być wielkim narodem i będziemy wielkim narodem - podsumował swoją wizytę na Pikniku Rodzinnym w Miedznej Murowanej Kaczyński.

Antoni Macierewicz popsuł nastrój Jarosława Kaczyńskiego

Gdy prezes PiS kończył swoje przemówienie, na scenę wszedł Antoni Macierewicz i skradł show. Kaczyński w prezencie otrzymał obraz Matki Boskiej Trybunalskiej, jednak nie był z tego bardzo zadowolony. Widać było, że mina mu zrzedła i wyglądał na zaskoczonego całą sytuacją.

   Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dca5ih0

Podziel się opinią

Share
dca5ih0
dca5ih0
Więcej tematów