Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Zybertowicz o współpracy PiS z Konfederacją

- Współpraca PiS z Konfederacją jest możliwa - powiedział po wyborach parlamentarnych 2019 doradca prezydenta RP prof. Andrzej Zybertowicz. Podkreślił także, że "Prawo i Sprawiedliwość nie było władzą tymczasową".
Share
Wybory parlamentarne 2019. Prof. Zybertowicz komentuje.
Wybory parlamentarne 2019. Prof. Zybertowicz komentuje.Źródło: East News
d3g31jp

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 po przeliczeniu głosów z 71,89 proc. obwodowych komisji wyborczych wskazują na mocną wygraną PiS. Wynika z nich, że Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 45,81 proc. głosów, a Koalicja Obywatelska 25,46 proc. Na trzecim miejscu znajduje się obecnie Lewica (11,90 proc.), na czwartym PSL (8,96 proc.), a na ostatnim dającym miejsce w Sejmie Konfederacja (6,71 proc.).

- Jarosław Kaczyński liczył, że bez oglądania się na ewentualne scenariusze koalicyjne, "dobra zmiana" będzie miała wyraźną przewagę mandatów w Sejmie - skomentował w TOK FM prof. Andrzej Zybertowicz. Zauważył, że wynik PiS jest dobry, ale nie bardzo wysoki.

d3g31jp

- Myślę jednak, że ten wynik wyborczy skończy rojenia, że PiS to jest jakaś władza tymczasowa, którą da się przeczekać - podkreślał doradca prezydenta RP.

Zybertowicz był pytany m.in., czy partia rządząca po kolejnych wygranych wyborach zdecyduje się teraz na zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej. - Myślę, że nie - odpowiedział zdecydowanie profesor.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński o sondażowych wynikach wyborów

Wybory parlamentarne 2019. Wysoki wynik Konfederacji

Doradca głowy państwa przyznał, że jeżeli Konfederacja rzeczywiście przekroczy próg wyborczy i wejdzie do Sejmu, współpraca tej formacji z PiS nie jest wykluczona.

d3g31jp

- Zaskoczył mnie wynik Konfederacji, bo to oznacza, że jest sporo środowisk patriotycznych, do których PiS nie dociera - podkreślił.

Źródło: TOK FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3g31jp

Podziel się opinią

Share
d3g31jp
d3g31jp
Więcej tematów