Trwa ładowanie...
d6svnkv

Wybory parlamentarne 2019. Sondaż wyborczy. Cztery partie wchodzą do Sejmu

Wybory parlamentarne 2019 już w niedzielę. Jak wynika z najnowszego sondażu wyborczego, PiS wygrywa, a do Sejmu wchodzą jeszcze trzy ugrupowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż wyborczy. W Sejmie cztery partie
Sondaż wyborczy. W Sejmie cztery partie (East News, Fot: Stanisław Kowalczuk)
d6svnkv

Na PiS zamierza zagłosować 44,3 proc. badanych. W porównaniu z poprzednim badaniem, partia Jarosława Kaczyńskiego nie odnotowała zmian w poparciu - tak wynika z sondażu IBRiS dla Onetu.

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, która może liczyć na 22,7 proc. głosów. W przeciwieństwie do PiS-u, odnotowała spadek o 1,6 punktu procentowego.

Trzecie miejsce należy do Lewicy. 13,8 proc Polaków deklaruje chęć zagłosowania na tę formację. To o 1,8 punktu procentowego więcej niż w poprzednim sondażu wyborczym.

d6svnkv

Kosiniak-Kamysz ostro o liderach pozostałych partii po debacie w TVN24

Do Sejmu wejdzie jeszcze PSL. Partia Władysława Kosiniaka-Kamysza, która startuje razem z Kukiz'15, może liczyć na 6,2 proc. badanych. Odnotowano wzrost o 0,3 punktu procentowego.

Jak wynika z sondażu wyborczego, poza Sejmem może znaleźć się Konfederacja. Na to ugrupowanie chce zagłosować 3,5 proc. Polaków. Wcześniej Konfederacja uzyskała 3,6 proc. głosów.

d6svnkv

Niezdecydowanych wyborców, którzy udzielili odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć", jest 9,5 proc. badanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Onet.pl

d6svnkv

Podziel się opinią

Share

d6svnkv

d6svnkv
Więcej tematów