ycipk-3z1ce3

Wybory parlamentarne 2019. PSL: budujemy blok centrowy

Budujemy umiarkowane centrum - oświadczył szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz na briefingu prasowym. - Radykałów z prawicy nie zatrzymają radykałowie z lewicy. Może to zrobić tylko umiarkowane centrum - przekonywał polityk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne. Jest decyzja PSL
Wybory parlamentarne. Jest decyzja PSL (PAP)
ycipk-3z1ce3

- Platforma bardzo zmieniła swój kurs, ten skręt w lewo następował i dzisiaj został domknięty - tłumaczył Władysław-Kosiniak-Kamysz.

Przypomnijmy: w czwartek lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział start ugrupowania do jesiennych wyborów parlamentarnych w formule Koalicji Obywatelskiej. Jednak bez PSL i SLD. Tym samym potwierdziły się informacje reportera Wirtualnej Polski Michała Wróblewskiego.

Schetyna zaznaczył podczas koneferncji, że "formuła współpracy partyjnej zakończyła się". - Jeżeli nie ma zgody, żeby wszystkie partie poszły razem, to kończymy z formułą partyjną. Dzisiaj najważniejsze jest dla nas wydobyć energię z obywateli - mówił polityk.

ycipk-3z1ce3

Wybory parlamentarne 2019. Lewica idzie razem

Tymczasem Wiosna ogłosiła we wtorek budowę takiej formacji razem z Sojuszem Lewicy Demokratycznej oraz Partią Razem.
- Opuszczamy Koalicję Europejską jako ostatni, choć uważaliśmy że był to najlepszy projekt. Wierzyliśmy w rozsądek naszych partnerów - mówił na konferencji przewodniczący przewodniczący SLD, Włodzimierz Czarzasty.

Włodzimierz Czarzasty nie krył także swoich emocji w stosunku do Grzegorza Schetyny. - Miałeś szansę Grzegorzu zostać liderem demokratów - przyznał szef SLD. - Schetyna dzisiaj jako lider PO abdykował z pozycji lidera opozycji - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3z1ce3
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3z1ce3

ycipk-3z1ce3
ycipk-3z1ce3