Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Poważny błąd komisji. Wybory zostaną powtórzone?

Incydent w trakcie wyborów parlamentarnych. W jednej z komisji we Wrocławiu wydano nieprawidłowe karty do głosowania. Te zawierały nazwiska kandydatów do Senatu z innego okręgu. Jeżeli złożony zostanie protest wyborczy, możliwe będzie powtórzenie wyborów w całym okręgu.

Share
Wybory parlamentarne 2019. Poważny błąd komisji. Wybory zostaną powtórzone?Źródło: East News
d2cn3n9

Błąd został wykryty około godziny 9. Według informacji portalu tvn24.pl, zauważył go jeden z głosujących. Fakt ten miał zgłosić komisji.

Wybory 2019. Nieprawidłowe karty

Informację potwierdziła Maja Ambrożak z Okręgowej Komisji Wyborczej we Wrocławiu. - Rzeczywiście był taki incydent. To dotyczyło obwodu wyborczego nr. 282. Zostały tam wydane 92 karty z kandydatami do Senatu z innego okręgu wyborczego. Do godz. 9:00 dostarczono właściwe karty i później głosowali wyborcy na właściwych kartach - przekazała w rozmowie z portalem tvp.info.

Jak dodaje, nie widzi możliwości ponownego głosowania przez osoby, którym wydano nieprawidłowe karty do głosowania. - Te głosy będą nieważne - podkreśliła Ambrożak.

Zobacz też: Czy na pewno wiesz, jak oddać ważny głos? Krótki poradnik

Wybory 2019. Protest wyborczy doprowadzi do powtórzenia wyborów?

Według informacji członkini komisji, w przypadku gdyby złożony został w tej sprawie protest wyborczy, Sąd Najwyższy może nakazać powtórzenie wyborów w całym okręgu.

d2cn3n9

Potwierdza to art. 82 § 1 k.wyb, który brzmi: "Protest wyborczy można wnieść z powodu dopuszczenia się, mającego wpływ na przebieg głosowania, ustalenie wyników głosowania lub wyników wyborów lub naruszenia przepisów kodeksu wyborczego dotyczących głosowania, ustalenia wyników głosowania lub wyników wyborów i mającego wpływ na wynik wyborów ".

Komisja nr. 282 obejmuje swoim obszarem część osiedla Osobowice. Ten fragment należy do 8. Okręgu wyborczego do Senatu.

Mieliście problemy podczas głosowania? Dajcie nam znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze zdjęcia oraz nagrania!

Źródło: tvp.info / tvn24.pl

d2cn3n9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cn3n9
d2cn3n9
Więcej tematów