Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Paweł Skutecki opuścił Kukiz'15

Kolejne odejście z szeregów ugrupowania Kukiz'15. Tym razem to Paweł Skutecki. Parlamentarzysta, tak jak jego poprzednicy, nie zgadza się na koalicję z Polskim Stronnictwem Ludowym. - Nie widzę dla siebie miejsca na listach PSL i wzajemnie - przyznał szczerze.

Share
Wybory parlamentarne 2019. Paweł Skutecki opuścił Kukiz'15
Źródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
db8rh3l

W rozmowie z PAP Skutecki stwierdził że dołączył do Kukiz'15, ponieważ był to ruch, który szedł do wyborów z hasłami antysystemowymi i zapowiedzią wprowadzenia "dużych, rewolucyjnych zmian". - PSL jest tego wszystkiego zaprzeczeniem, to partia trwania, a nie zmiany - przyznał parlamentarzysta.

Poseł zapewnił, że w Sejmie nadal chce zajmować się sprawami dotyczącymi prawa rodzinnego. Dodał, że obecnie rozmawia o swojej politycznej przyszłości z innymi ugrupowaniami - są wśród nich są Konfederacja i Prawo i Sprawiedliwość.

Paweł Skutecki w wyborach w 2015 roku startował z pierwszego miejsca na bydgoskiej liście Kukiz'15. Z zawodu jest dziennikarzem. Po jego odejściu z klubu, Kukiz'15 liczy 16 posłów.

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

W piątkowy poranek czterech innych posłów Kukiz'15 złożyło rezygnację z członkostwa w klubie. Utworzyli nowe koło poselskie o nazwie Unia Polityki Realnej. - Chcemy budować naszą polityczną przyszłość wokół tego projektu - powiedzieli posłowie.

Wybory parlamentarne 2019. Kukiz łączy siły z PSL

W czwartek Paweł Kukiz na konferencji prasowej z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem ogłosili wspólny start do jesiennych wyborów parlamentarnych. O takiej decyzji informował jako pierwszy reporter WP Michał Wróblewski. - Po raz pierwszy w historii partia polityczna, która zresztą jest najstarsza, wpisuje do programu nasze postulaty. To jest nowe otwarcie - z radością ogłaszał Kukiz.

db8rh3l

W piątek prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie w sprawie zarządzenia wyborów parlamentarnych. Do urn pójdziemy 13 października. Wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

db8rh3l

Podziel się opinią

Share
db8rh3l
db8rh3l
Więcej tematów