Trwa ładowanie...
d4hgp71

Wybory parlamentarne 2019. Nowy sondaż. Większość PiS nie jest pewna

Wybory parlamentarne 2019 już w najbliższą niedzielę. Najnowszy sondaż daje PiS 42 proc. głosów, ale pokazuje również, że różnice podczas liczenia głosów mogą być tak nieduże, że obóz Jarosława Kaczyńskiego nie może być pewny większości w nowym Sejmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d4hgp71

Gdyby wybory odbyły się w ostatnią niedzielę, to na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 42 proc. osób - wynika z sondażu Kantar dla "Gazety Wyborczej", Gazeta.pl i TOK FM. Chęć oddania głosu na Platformę Obywatelską zadeklarowało 29 proc., a na Lewicą 13 proc. ankietowanych.

Na granicy progu wyborczego balansują Konfederacja (5 proc.) oraz PSL-Koalicja Polska z Kukiz'15 (4 proc). Jak zauważa "GW", wystarczy, by w najbliższych dniach PiS stracił jeden punkt procentowy na rzecz KO i by PSL przekroczył próg zamiast Konfederacji, żeby obóz PiS nie zdobył 231 mandatów i stracił większość w Sejmie.

   .
(.)

Jeśli walka o wynik trwać będzie do ostatniej godziny kampanii, a różnice wciąż będą niewielkie, może okazać się, że w niedzielę szybko nie wystrzelą szampany - zauważa gazeta. Przypomina, że wyniki badania exit poll w dniu wyborów obarczone są błędem pomiaru tak jak sondaże, więc możliwe, że po godz. 21 czeka nas oczekiwanie na oficjalny komunikat Państwowej Komisji Wyborczej.

d4hgp71

Sondaż przeprowadzono w dniach 1-5 października 2019 r metodą CATI na próbie 1005 osób, reprezentatywnej dla populacji dorosłych Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hgp71

Podziel się opinią

Share
d4hgp71
d4hgp71
Więcej tematów