Trwa ładowanie...
dri1xjs

Wybory parlamentarne 2019. Monika Jaruzelska: Określenie "aborcja na życzenie" jest nie do przyjęcia

- Jestem za liberalizacją ustawy aborcyjnej, ale nie do przyjęcia jest dla mnie sformułowanie "aborcja na życzenie". Dla mnie z powodów psychologicznych czy społecznych powinno być to dozwolone - powiedziała Monika Jaruzelska, kandydatka Polskiej Lewicy do Senatu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Monika Jaruzelska jest radną Warszawy
Wybory parlamentarne 2019. Monika Jaruzelska jest radną Warszawy (East News, Fot: Stefan Maszewski)
dri1xjs

Monika Jaruzelska była w czwartek wieczorem gościem "Wydarzeń" Polsat News. Najpierw pytana była o akcję "Nie świruj, idź na wybory", w której wzięły udział znane polskie gwiazdy. Budzi ona duże kontrowersje. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar stwierdził, że akcja opiera się o krzywdzące stereotypy.

- Nie jestem nią zachwycona, ale nie świrujmy i nie róbmy z tego ogólnonarodowego problemu. Zatracamy poczucie humoru. Nie sądzę, że autorzy akcji chcieli kogoś obrazić, nie przesadzajmy - powiedziała Monika Jaruzelska.

Kandydatka do Senatu zwróciła też uwagę, że w mediach trudno się przebić, a ta akcja została zauważona, więc osiągnęła sukces.

dri1xjs

Awantura na lewicy

Monika Jaruzelska odniosła się także do swojego konfliktu z Włodzimierzem Czarzastym, liderem SLD. Chodzi o jej wywiad sprzed tygodnia dla "Dziennika Gazety Prawnej", w której zarzuciła Czarzastemu że nie umieścił jej na listach do parlamentu, bo "bliższa jego sercu jest Anna Maria Żukowska". Dodała też wówczas, że "mężczyźni w kryzysie wieku średniego robią różne rzeczy. Jak widać, każdy Kazimierz ma swoją Izabel".

- Walczę o prawdę. Nikt nie miał odwagi jej powiedzieć, a wszyscy o czymś szepczą. Nie ma znanych kobiet na listach SLD, są wycinane, nie widać ich też w mediach - stwierdziła Jaruzelska. Dodała, że SLD uprawia hipokryzję, bo często mówi o parytetach dla kobiet, a nie widać tego na jego listach do parlamentu.

- SLD było jedyną partią, na którą mogli liczyć żołnierze i milicjanci, którzy chronili pamięć o PRL. Ten elektorat został zdradzony i pozostawiony samemu sobie - powiedziała.

dri1xjs

Dziennikarka zapytała też kandydatkę Polskiej Lewicy do Senatu o jej stosunek do aborcji i "Paktu dla Kobiet", który proponuje Lewica.

- Jestem za liberalizacją ustawy aborcyjnej, ale jest dla mnie nie do przyjęcia takie sformułowanie jak aborcja na życzenie. Dla mnie z powodów psychologicznych czy społecznych powinno być to dozwolone - podkreśliła Jaruzelska. Dodała, że PiS, skoro chce poprawić demografię w Polsce, powinien kobiety w ciąży traktować jako matki i również wypłacać im 500 plus.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dri1xjs

Podziel się opinią

Share

dri1xjs

dri1xjs
Więcej tematów