Trwa ładowanie...
d28i6t2

Wybory parlamentarne 2019. Kolejny poseł Kukiz'15 rezygnuje

Grzegorz Długi nie wystartuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Ocenił, że jest tylu "znakomitych kandydatów", więc on już "nie musi" kandydować. Wcześniej z miejsca na wspólnej liście PSL-Kukiz'15 zrezygnował Łukasz Rzepecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Długi jest posłem Kukiz'15
Grzegorz Długi jest posłem Kukiz'15 (PAP)
d28i6t2

Grzegorz Długi ogłosił swoją decyzję w programie "Śniadanie Polsat News". - Nie będę startował w tych wyborach - powiedział. - Uważam, że jest tylu znakomitych kandydatów, że ja nie muszę - ocenił. Dodał, że "daje sobie spokój z parlamentem", ale cały czas "wspiera ruch". - Mam nadzieję, że jeszcze się nieraz przydam - podsumował.

Ze swojego miejsca na liście Koalicji Polskiej zrezygnował też inny poseł Kukiz '15, Łukasz Rzepecki. Otrzymał co prawda "jedynkę", ale w okręgu, z którym nie ma nic wspólnego. - Co ja miałbym tym ludziom w Koninie powiedzieć? Nie mam przywiązania do tego terenu, nigdy tam nie byłem - tłumaczył swoją decyzję.

Koalicja Polska, czyli PSL, Kukiz'15 i inni

Po odłączeniu się od Koalicji Europejskiej politycy PSL stworzyli Koalicję Polską. W jej skład weszli ludowcy, posłowie UED, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Do projektu dołączył też Kukiz'15, który podpisał z PSL porozumienie programowe. Podczas sobotniej konwencji wyborczej ogłoszono nazwiska "jedynek" na wspólnej liście.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wystartuje z pierwszego miejsca w Tarnowie, a lider Kukiz'15 Paweł Kukiz w Opolu. - Nie jesteśmy antyPiS-em, ani antyopozycją. Jesteśmy za silną, demokratyczną i sprawiedliwą Polską - mówił Kosiniak-Kamysz.

d28i6t2

Podziel się opinią

Share
d28i6t2
d28i6t2