Trwa ładowanie...
d62n5f9

Wybory parlamentarne 2019. Kolejne osoby rezygnują ze startu z list Koalicji Obywatelskiej

Wybory parlamentarne 2019 zbliżają się wielkimi krokami. Trwa kampania, tymczasem kolejni politycy rezygnują ze startu z list Koalicji Obywatelskiej. Wśród nich jest Elżbieta Radziszewska, która skrytykowała dotychczasowe działania ugrupowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Kolejne osoby rezygnują ze startu z list KO
Wybory parlamentarne 2019. Kolejne osoby rezygnują ze startu z list KO (East News)
d62n5f9

Elżbieta Radziszewska, która jest związana z Platformą Obywatelską od 2001 roku, zasiadała w Sejmie od 22 lat. Była wicemarszałkiem Sejmu w latach 2014-2015 oraz pełnomocnikiem rządu do spraw równego traktowania od 2008 do 2011 roku.

W nadchodzących wyborach parlamentarnych Radziszewska znajdowała się na trzecim miejscu na liście KO zatwierdzonej przez zarząd krajowy PO z okręgu nr. 10. Jednak we wtorek posłanka poinformowała na konferencji prasowej, że nie wystartuje w wyborach. Zgłosiła to przewodniczącemu Schetynie już 30 lipca.

- Ponieważ standardy przy tworzeniu list do Sejmu w naszym okręgu daleko odbiegają od tych, których według mnie w polityce powinno się przestrzegać, odrzuciłam propozycję kandydowania z trzeciego miejsca, na którym umieszczono moje nazwisko wbrew mojej deklaracji oraz z drugiego miejsca, które po rozmowie ze mną zaproponował mi pan przewodniczący Grzegorz Schetyna - zaznaczyła Elżbieta Radziszewska.

d62n5f9

Zobacz także: Trybunał Stanu dla Tuska i Kopacz? Nowacka odbija piłeczkę

Posłanka wskazuje na to, że zarząd regionu chciał ją "na siłę i używając kłamstwa" umieścić na liście, a z kolei zarząd krajowy zaakceptował taką listę wyborczą. Radziszewska dodała, że to właśnie te dwa podmioty ponoszą odpowiedzialność za jej decyzję.

Nie tylko Radziszewska zrezygnowała ze startu z list KO. Jak poinformował rzecznik regionu łódzkiego PO Tomasz Piotrowski, w Łodzi taką samą decyzję podjęli również: Jarosław Stolarczyk, Tomasz Sadzyński, Renata Nowak i Karolina Kępka.

d62n5f9

Wybory parlamentarne 2019 już wkrótce

Przypomnijmy: wybory parlamentarne 2019 odbędą się 13 października. Prezydent Andrzej Duda podpisał zarządzenie dot. wyznaczenia tego dnia jako terminu wyborów parlamentarnych. Państwowa Komisja Wyborcza zakończyła w poniedziałek rejestrację komitetów wyborczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Interia.pl/rp.pl

d62n5f9

Podziel się opinią

Share
d62n5f9
d62n5f9
Więcej tematów