Trwa ładowanie...
d2ohprs

Wybory parlamentarne 2019. Kardynał Stanisław Dziwisz zabrał głos

- Kościół nie ma ambicji politycznych, ma większe - podkreślił kardynał Stanisław Dziwisz podczas mszy przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice watykańskiej. Jak zaznaczył, "udział w wyborach jest prawem i obowiązkiem chrześcijanina".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Kardynał Stanisław Dziwisz zabrał głos
(East News, Fot: JAN GRACZYNSKI)
d2ohprs

Wybory parlamentarne 2019 - mówił o nich emerytowany metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz podczas środowej mszy. - Kościół nie utożsamia się z żadnym stronnictwem politycznym i nie ma ambicji politycznych, ma większe - podkreślił.

Jak zaznaczył, "udział w wyborach w demokratycznym państwie jest prawem i obowiązkiem chrześcijanina, by mógł wpłynąć na losy swojej ojczyzny i kształt sprawowanej w niej władzy. Ma on kierować się sumieniem i wartościami, na których opiera się życie społeczności, a o które toczy się dzisiaj spór".

Miał na myśli takie wartości jak godność osoby ludzkiej, świętość i nienaruszalność życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodzinę.

d2ohprs

Sondaże przedwyborcze. Kierwiński i Czarnecki reagują

Zwrócił się do wiernych, zwracając im uwagę, że "mamy powierzyć wybranym posłom i senatorom odpowiedzialność i troskę o dobro Rzeczypospolitej na najbliższe cztery lata".

Zobacz też:

Wybory parlamentarne 2019. Mateusz Morawiecki: podchodzimy do tych wyborów z ogromną pokorą

Jan Szyszko nie żyje. Oddany na niego głos będzie ważny

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ohprs

Podziel się opinią

Share

d2ohprs

d2ohprs
Więcej tematów