Trwa ładowanie...
d1lgns0

Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński w programie rolniczym: Janusz Wojciechowski jest kandydatem do KE

Jarosław Kaczyński w telewizji publicznej mocno wsparł polskiego kandydata na europejskiego komisarza. Wysłał też silny przekaz do rolników. Pochwalił także szefa rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (East News, Fot: East News)
d1lgns0

- Teka unijnego komisarza ds. rolnictwa niezależnie od wszystkiego jest nasza - przekonywał w niedzielę w TVP prezes PiS. Ocenił, że Janusz Wojciechowski jest "bardzo dobrym kandydatem", który nie tylko ma "kwalifikacje krajowe, ale i zna europejskie korytarze".

Wojciechowski musi zostać

Kaczyński wystąpił w TVP nie przypadkiem. Przypomnijmy: "Rzeczpospolita" podała w czwartek, powołując się na "dobrze poinformowane źródło w Brukseli", że Janusz Wojciechowski po bardzo źle ocenionym występie w Parlamencie Europejskim ma niewielkie szanse na akceptację. A decyzja w sprawie odrzucenia jego kandydatury już zapadła i rząd będzie musiał przedstawić nowego kandydata na unijnego komisarza ds. rolnictwa.

- Procedura trwa. Byłbym zupełnie dobrej myśli, gdyby nie pewien element: to spotyka nas nie pierwszy raz - działania przeciw polskiemu interesowi, przeciwko polskim rolnikom, ze strony naszych rodaków, którzy zamiast wspierać - jak pan Jarosław Kalinowski, europoseł PSL, atakują - mówił Jarosław Kaczyński.

d1lgns0

Dodał, że teka komisarza ds. rolnictwa jest dla polskiego rolnictwa niezmiernie ważna. - Ta teka jest już Polsce przyznana. To kwestia bardzo dobrego kandydata - powiedział prezes PiS.

W ocenie prezesa PiS, Wojciechowski ma nie tylko kwalifikacje krajowe, ale i europejskie. - Zna europejskie korytarze, które prowadzą do miejsc, gdzie decyduje się o sprawach rolnych - zapewnił Kaczyński.

PiS East News
PiS

Wieś na pierwszym miejscu

Prezes PiS wysłał także sygnał do rolników.

- Dla nas wieś jest jedną z ostoi, którą chcemy ochronić, polskości w jej najlepszym znaczeniu, polskości, która ma konsolidować naszą wspólnotę i być coraz bardziej trwała, by zrealizować ten wielki plan jaki mamy, żeby Polska po raz pierwszy od tysiąca lat była krajem równie zamożnym, jak to się dzisiaj mówi: żeby miała PKB na zachód do naszych granic, czyli Niemcy jako ten punkt dojścia - mówił Kaczyński.

d1lgns0

Jak dodawał prezes: - Ekonomiści z SGH określili niedawno ten okres dojścia do przeciętnej Unii Europejskiej na 14 lat, bo dziś mamy 71%, pozycji Niemiec na 21 lat. Nasz premier, bardzo energiczny i niezwykle zdolny człowiek twierdzi, że możemy tę drogę przebyć nawet szybciej. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie.

- My chcemy, żeby się odbywała polityka zrównoważonego rozwoju skierowana także na wieś. My polską wieś szanujemy i jesteśmy dumni, że ją reprezentujemy i mamy tam największe poparcie. To przedmiot naszej największej satysfakcji i dumy - konkludował Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lgns0

Podziel się opinią

Share

d1lgns0

d1lgns0
Więcej tematów