Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Inicjatywa Polska chce wprowadzić ludzi lewicy na listy Koalicji Obywatelskiej

- Proponujemy, aby na listach Koalicji Obywatelskiej, oprócz członków i sympatyków Inicjatywy Polskiej, znaleźli się także inni ludzie lewicy - powiedział dla 300polityka.pl Dariusz Joński, który jest w zarządzie tej partii. Grzegorz Schetyna chce ogłosić listy na wybory parlamentarne już 26 lipca.

Share
Wybory parlamentarne 2019. Inicjatywa Polska chce wprowadzić ludzi lewicy na listy Koalicji Obywatelskiej
Źródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d4c6xy5

- Koalicja Obywatelska to nie koalicja partii, ale porozumienie ludzi i wartości. Dlatego już wkrótce podejmiemy decyzje o kandydatkach i kandydatach z Inicjatywy Polskiej i osób popierających nasze wartości - stwierdził Dariusz Joński. To może oznaczać, że z list Koalicji Obywatelskiej będą startować również członkowie innych lewicowych ugrupowań, takich jak np. SLD.

Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej to lewe skrzydło Koalicji Obywatelskiej. W czwartek Grzegorz Schetyna zdecydował, że "nie będzie koalicji z partiami" i Koalicja Obywatelska pójdzie do wyborów bez SLD. Dołączy do niej jedynie Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej oraz samorządowcy.

Wybory parlamentarne 2019. Koalicja bez SLD i PSL

- Koalicja Obywatelska to nie koalicja partyjna. 20 proc. miejsc na listach zostawimy dla ludzi z organizacji pozarządowych - ogłosił Grzegorz Schetyna. Lider PO zaznaczył, że "formuła współpracy partyjnej zakończyła się". - Jeżeli nie ma zgody, żeby wszystkie partie poszły razem, to kończymy z formułą partyjną. Dzisiaj najważniejsze jest dla nas wydobyć energię z obywateli - zaznaczał Schetyna. Listy wyborcze mają być ogłoszone 26 lipca.

d4c6xy5

We wtorek szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz kategorycznie stwierdził, że PSL buduje Koalicję Polską. - Idziemy do wyborów jako Koalicja Polska - zaznaczył. Na jej liście mają się znaleźć również politycy Unii Europejskich Demokratów oraz samorządowcy. Szef ludowców dodał, że PSL ma własny program, m.in. emeryturę bez podatkow, czystą Polskę, darmowe leki i szczepienia dla dzieci, głosowanie przez internet.

Źródło: 300polityka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4c6xy5

Podziel się opinią

Share
d4c6xy5
d4c6xy5
Więcej tematów