Trwa ładowanie...

Listy i okręgi wyborcze w Chełmie. Kandydaci do Senatu na wybory parlamentarne 2019

W najbliższą niedzielę w całym kraju zostaną przeprowadzone wybory parlamentarne. W ich trakcie wybierzemy 100 senatorów i 460 posłów. Jeżeli zastanawiasz się na kogo zagłosować, wypełnij test latarnika wyborczego i sprawdź listy wyborcze do Senatu w okręgach 17-19.

Listy i okręgi wyborcze w Chełmie. Kandydaci do Senatu na wybory parlamentarne 2019Źródło: PAP
d3t0tnp
d3t0tnp

Wybory parlamentarne 2019 odbędą się 13 października. Głos będzie mógł wtedy oddać każdy pełnoletni obywatel Polski, który nie został pozbawiony praw wyborczych lub ubezwłasnowolniony.

Lokale wyborcze tego dnia będą otwarte w godzinach 7-21. Głosować będzie można tylko w lokalu wyborczym odpowiednim dla miejsca zameldowania.Jeżeli nie wiesz, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy, możesz to sprawdzić na stronie wybory.gov.pl w zakładce "wyszukiwarka obwodów".

13 października głosować będzie można tylko w lokalu wyborczym odpowiednim dla miejsca zameldowania. Jeżeli nie wiesz, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy, możesz to sprawdzić na stronie wybory.gov.pl w zakładce "wyszukiwarka obwodów".

d3t0tnp

Żeby zagłosować, należy w lokalu wyborczym okazać dokument potwierdzający tożsamość, np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymację szkolną. Głos w wyborach do Sejmu i Senatu oddajemy poprzez wstawienie znaku "X" w kratce obok nazwiska kandydata, na którego chcemy zagłosować.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej okręgów 17, 18 i 19 znajduje się w Chełmie.

Wybory parlamentarne 2019 – Chełm. Listy wyborcze do Senatu z okręgu nr 17

Okręg nr 17 obejmuje bialski, parczewski, radzyński oraz miasto na prawach powiatu: Biała Podlaska. O mandat będzie się tu:

  • Grzegorz Michał Bierecki z PiS (nr 1 na liście wyborczej)
  • Sławomir Antoni Sosnowski z PSL (nr 2 na liście wyborczej)

Wybory parlamentarne 2019 – Chełm. Listy wyborcze do Senatu z okręgu nr 18

Okręg nr 18 obejmuje powiaty: chełmski, krasnostawski, włodawski oraz miasto na prawach powiatu: Chełm. O miejsce w Senacie ubiegać będzie się tu:

  • Konrad Stanisław Rękas z komitetu Przywrócić Prawo (nr 1 na liście wyborczej)
  • Rafał Artur Stachura z Koalicji Obywatelskiej (nr 2 na liście wyborczej)
  • Józef Zając z PiS (nr 3 na liście wyborczej)

Wybory parlamentarne 2019 – Lublin. Listy wyborcze do Senatu z okręgu nr 19

Okręg nr 19 obejmuje powiaty: biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski, zamojski oraz miasto na prawach powiatu: Zamość. O miejsce w Senacie ubiegać będzie się tu:

  • Jerzy Mieczysław Chróścikowski (nr 1 na liście wyborczej)
  • Marcin Dybowski (nr 2 na liście wyborczej)
  • Józef Jan Kuropatwa (nr 3 na liście wyborczej)

Przypomnijmy, że senatorzy są wybierani w jednomandatowych okręgach wyborczych. Oznacza to, że z każdego okręgu wyłoniony zostanie tylko jeden senator.

d3t0tnp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t0tnp
Więcej tematów