Trwa ładowanie...

Wybory do UE: Jak głosować? Jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie? Do kiedy można oddać głos?

Trwają właśnie wybory do Unii Europejskiej. Jeżeli nie poszliśmy jeszcze do lokalu wyborczego, warto sobie przypomnieć, jak głosować i jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie.

Wybory do UE: Jak głosować? Jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie? Do kiedy można oddać głos?Źródło: East News
dbqm8fh
dbqm8fh

Wybory do UE: Jak głosować?

W wyborach do Unii Europejskiej (UE) głosować może każda osoba, która najpóźniej w dniu wyborów ukończyła 18 lat. Przy spełnieniu określonych warunków można również głosować poza miejscem zameldowania lub poza granicami kraju.

Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7:00-21:00. W wyjątkowych sytuacjach Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) może przedłużyć godziny otwarcia lokali wyborczych.

W lokalu członek komisji, u którego wpisaliśmy się na listę obecności, wydaje nam kartę wyborczą. Na niej są listy każdego Komitetu Wyborczego Wyborców z nazwiskami startujących w wyborach. W każdym okręgu wyborczym są inni kandydaci. Przypomnijmy, że w Polsce przy wyborach do Europarlamentu jest 13 okręgów wyborczych.

dbqm8fh

Żeby oddać ważny głos, wystarczy postawić znak X w kratce obok nazwiska wybranego przez nas kandydata. Należy pamiętać, że wyborach do Parlamentu Europejskiego wybieramy tylko jednego kandydata.

Wybory do UE: Jakie dokumenty trzeba mieć ze sobą?

Aby wziąć udział w wyborach, koniecznie trzeba mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Musi on zawierać nasze imię, nazwisko oraz zdjęcie. Do dokumentów potwierdzających tożsamość zalicza się m.in. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy i legitymacja uczniowska lub studencka.

Wybory do UE: Google Doodle

Z okazji trwających wyborów do UE Google postanowił stworzyć specjalną grafikę, która będzie o nich przypominać. Będzie ona wisieć na stronie wyszukiwarka do końca dnia wyborów.

Grafika Google Doodle na wybory do Europarlamentu 2019 google
Grafika Google Doodle na wybory do Europarlamentu 2019 Źródło: google
dbqm8fh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbqm8fh
Więcej tematów