Trwa ładowanie...

Wybory do PE. PiS z przewagą, Wiosna na podium

Gdyby wybory do europarlamentu odbyły się dziś, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 38 proc. Polaków - tak wynika z badania Kantar przeprowadzonego na zlecenie TVN. Koalicja Europejska może liczyć na 35 proc. poparcie. Na podium uplasowała się Wiosna Roberta Biedronia

Share
Wybory do PE. PiS z przewagą, Wiosna na podium
Źródło: PAP
d21ajee

Jak wynika z badania, na Kukiz’15 zagłosowałoby 6 porc. wyborców. Konfederacja przekonała 5 proc. respondentów. Lewica Razem uzyskałaby 2 proc. poparcie.

2 proc. pytanych nie potrafiło wskazać na kogo by zagłosowało, a kolejne 2 proc. odmówiło odpowiedzi.

d21ajee

Do 16 kwietnia zarejestrowane komitety w wyborach do Parlamentu Europejskiego miały czas na zebranie podpisów pod listami. PiS zebrało ponad 600 tys., PO – prawie 500 tys., Wiosna Roberta Biedronia – 280 tys., Kukiz'15 – ok. 180 tys., Konfederacja – ponad 200 tys., Lewica Razem – 90 tys., Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego – co najmniej 70 tys.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

#

Zgodnie z decyzją prezydenta, Polacy pójdą do urn 26 maja. W głosowaniu zostanie wyłonionych 52 europosłów. Na terenie całej Unii Europejskiej wybory będą się odbywać pomiędzy 23 a 26 maja. W nowej kadencji zasiądzie łącznie 705 eurodeputowanych.

d21ajee

Zobacz także: Andrzej Duda w ogniu krytyki za wpis o Notre Dame. Jarosław Gowin tłumaczy słowa prezydenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21ajee

Podziel się opinią

Share
d21ajee
d21ajee
Więcej tematów