Trwa ładowanie...
d41gk4h

Robert Gwiazdowski

Najnowsze informacje
3.9
(15 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Partie:
d41gk4h
East News
Źródło: East News

Robert Gwiazdowski jest polskim prawnikiem i komentatorem gospodarczym. Związany jest z Centrum im. Adama Smitha. Pojawia się często w roli eksperta podczas medialnych debat o tematyce gospodarczo-prawnej.

Robert Gwiazdowski – wykształcenie

Rober Gwiazdowski urodził się 23 marca 1960 roku w Warszawie. Jest absolwentem warszawskiego XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego. W 1984 roku Gwiazdowski ukończył z wyróżnieniem studia wyższe na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Prawa i Administracji.

Podczas stanu wojennego w Polsce, przewodniczył uniwersyteckiemu samorządowi studenckiemu.
Dziesięć lat później Robert Gwiazdowski uzyskał stopień doktora nauk prawnych, na podstawie obrony pracy na temat myśli politycznej w amerykańskiej filozofii konserwatyzmu.

W 2009 roku Robert Gwiazdowski został doktorem habilitowanym, a temat jego rozprawy brzmiał: „Podatek progresywny i liniowy. Teoretyczne obietnice, praktyczne konsekwencje”.

Robert Gwiazdowski – kariera zawodowa

Kariera naukowa Roberta Gwiazdowskiego rozpoczęła się w Instytucie Nauk o Państwie i Prawie Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizując się w historii doktryn politycznych i prawnych.
Od 2006 do 2007 roku Robert Gwiazdowski był przedstawicielem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Radzie Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, gdzie objął stanowisko prezesa. Był również prezesem zarządu firmy „Sport Medica S.A.”.

Poza tym Gwiazdowski jest przewodniczącym Komisji Podatkowej Centrum im. Adama Smitha, gdzie pełni również rolę eksperta w dziedzinie podatków. Związany jest także z Krajową Izbą Gospodarczą, gdzie działa w Sądzie Arbitrażowym w charakterze arbitra. Od 2008 roku Gwiazdowski jest członkiem honorowym stowarzyszenia KoLiber.

Robert Gwiazdowski prowadzi własną firmę, Gwiazdowski Consulting, która świadczy usługi doradztwa z zakresu ekonomii i prawa. Często pojawia się w mediach jako ekspert w dziedzinie prawa podatkowego, między innymi w programie „Plus Minus” na antenie Telewizji Polskiej, a także „Bilans” w telewizji TVN24. Robert Gwiazdowski pisze dla tytułów, takich jak „Rzeczpospolita” i „Najwyższy Czas!”.

Poglądy Roberta Gwiazdowskiego z zakresu gospodarki i prawa nawiązują do zasad wolnego rynku. Podkreśla on wpływ wolnego rynku na rozwój gospodarczy państwa, a także zależność wysokości bezrobocia od wysokich kosztów pracy i struktury świadczeń socjalnych.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41gk4h
d41gk4h
d41gk4h
Więcej tematów
d41gk4h