Trwa ładowanie...
d2jsds5

Nowy ruch na polskiej scenie politycznej: Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego

Znany prawnik, komentator życia gospodarczego i politycznego Robert Gwiazdowski postanowił wkroczyć do polityki. Założył nowy ruch polityczny - Polska Fair Play. Jego członkowie mają wystartować w tegorocznych wyborach do europarlamentu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Gwiazdowski założył nowy ruch polityczny
Robert Gwiazdowski założył nowy ruch polityczny (PAP, Fot: Rafał Guz)
d2jsds5

- Państwo gra z nami nie fair. Zarabiamy średnio 5 tys. zł, a mamy z tego 3 tys., państwo zabiera 2 tys. To nie jest fair. Młodzi ludzie chcą wziąć sprawy w swoje ręce. Zakładają firmy, ale państwo każe im płacić 1,3 tys. zł, zanim cokolwiek zarobią. To nie fair. Nasze partie nie robią nic, tylko się podszczypują. Faulują na każdym kroku - mówił Gwiazdowski na wtorkowej konferencji prasowej, podczas której zaprezentował nazwę nowego ruchu politycznego.

Zobacz także: "Nie chcę być premierem". Robert Gwiazdowski o swojej aktywności w polityce

d2jsds5

Twórca ruchu zapowiada likwidację podatków PIT i CIT, oraz ZUS-u w obecnej postaci. Zamiast PIT-u ma funkcjonować podatek zryczałtowany od funduszu wynagrodzeń, jaki zapłaci za pracownika jego pracodawca. W miejsce CIT-u ma być podatek przychodowy w wysokości 1,5 proc. przychodu.

Gwiazdowski zapowiedział też więcej pieniędzy i większą decyzyjność dla samorządowców.

Gwiazdowski: nie będzie polityków

Przedstawiciele ruchu mają wystartować w najbliższych wyborach do europarlamentu. Gwiazdowski zapewnił, że nie będzie wśród nich polityków.

d2jsds5

Ekspert Centrum im. Adama Smitha wejście do polityki zapowiedział 21 stycznia. Od tego czasu odbył już kilkanaście spotkań z sympatykami, na których - jak twierdzi - było ok. 3 tysięcy osób. 15 tys. osób, jak wynika z informacji na stronie internetowej ruchu - to jego zarejestrowani sympatycy.

Zobacz także: Biedroń zdradza, jaka będzie pierwsza decyzja Wiosny... jeśli wejdą do Sejmu

Gwiazdowski przedstawił na konferencji swoich współpracowników m.in. prezydenta Bolesławca Piotra Romana i byłą wiceminister finansów Elżbietę Hibner.

Zapleczem dla nowego ruchu maja być Bezpartyjni Samorządowcy i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Lewiatan.

d2jsds5

Konwencja nowego ugrupowania ma odbyć się 2 marca w Warszawie.

Źródło: wnp.pl, onet.pl, polskafairplay.org

Podziel się opinią

Share

d2jsds5

d2jsds5
d2jsds5
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów