Trwa ładowanie...
d1bwab5

Wybory do PE. Koalicja Europejska deklasuje PiS w okręgu warszawskim

W okręgu warszawskim na Koalicję Europejską głos chce oddać 41 proc. badanych. PiS może liczyć na poparcie 32 proc. Próg wyborczy przekroczyłaby również Wiosna Roberta Biedronia. Sondaż został przeprowadzony po niedzielnych konwencjach wyborczych partii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koalicja Europejska wygrywa z PiS w okręgu warszawskim
Koalicja Europejska wygrywa z PiS w okręgu warszawskim (PAP, Fot: Marcin Obara)
d1bwab5

Badanie objęło mieszkańców okręgu warszawskiego. W jego skład wchodzi będące na prawach powiatu miasto Warszawa oraz osiem innych powiatów: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński. W poprzedniej kadencji do Parlamentu Europejskiego z tego okręgu wybrano pięciu europosłów.

Koalicja Europejska może liczyć na 41,2 proc. głosów - wynika z sondażu IBRiS dla Radia Zet. Na Prawo i Sprawiedliwość głosować chce 32,3 proc. badanych. Kolejną pozycję zajmuje Wiosna Roberta Biedronia z 6,4 proc. poparciem.

Tuż pod progiem wyborczym znalazł się ruch Kukiz'15, na który chce głosować 4,8 proc. osób. Następne miejsca zajmują Konfederacja (3,9 proc.), Lewica Razem (3,3 proc.) i Polska Fair Play (2,5 proc.) Europę Christi zamierza poprzeć 0,3 proc. badanych. 5,5 proc respondentów nie wie na kogo chce oddać głos.

WP.PL

Sondaż został przeprowadzony 24 marca, po konwencjach wyborczych PO, PiS i Wiosny. Badanie obejmuje próbę 1100 osób z okręgu warszawskiego.

d1bwab5

Koalicja Europejska na Mazowszu wystawi m.in. Jarosława Kalinowskiego, Dariusza Rosatiego i Jolantę Hubner. Z kolei z Warszawy wystartują Włodzimierz Cimoszewicz, Andrzej Halicki, Kamila Gasiuk-Pihowicz, a także Paweł Zalewski.

Z kolei na listach PiS na Mazowszu znajdzie się Adam Bielan, Maria Koc oraz Zbigniew Kuźmiuk. W Warszawie na czele listy będą Jacek Saryusz-Wolski, Ryszard Czarnecki czy Konstanty Radziwiłł. Wiosnę na Mazowszu z "jedynki" reprezentować będzie Paulina Piechna-Więckiewicz, a w Warszawie z czołowych miejsc wystartują Robert Biedroń i Joanna Scheuring-Wielgus.

Zobacz także: Jaki odpowiada Biedroniowi. Padają mocne słowa

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bwab5

Podziel się opinią

Share

d1bwab5

d1bwab5
Więcej tematów