Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Szymon Szynkowski vel Sęk rozmawiał z chargé d'affaires Niemiec o "manipulacjach"

Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk spotkał się z chargé d'affaires Niemiec. Rozmowa dotyczyła "serii artykułów w niemieckich mediach operujących manipulacją i kłamstwem".

Share
Wybory 2020. Szymon Szynkowski vel Sęk rozmawiał z chargé d'affaires Niemiec o "manipulacjach"
Źródło: East News
d28hi80

W środę Szymon Szynkowski vel Sęk wezwał chargé d'affaires Niemiec "w związku sekwencją artykułów w niemieckich mediach". Wieczorem wiceszef MSZ poinformował w mediach społecznościowych, że do spotkania doszło.

"Przekazałem chargé d'affaires Niemiec, że seria artykułów w niemieckich mediach operujących manipulacją i kłamstwem i rodzących podejrzenia o chęć wpłynięcia na demokratyczny proces wyborczy budzi nasz zdecydowany sprzeciw i wykracza poza realizację zasady wolności mediów, którą w pełni szanujemy" - podsumował spotkanie na Twitterze Szynkowski vel Sęk.

I dodał, że "niszczący wpływ takich publikacji na relacje PL-DE winien być przedmiotem wspólnej troski".

Zobacz też: Politycy PiS mówią o "końcu epidemii". <a href="https://wiadomosci.wp.pl/grzegorz-schetyna-6030161450332801c">Grzegorz Schetyna</a>: najważniejsze pięć dni od lat

Podczas spotkania z wyborcami w Bolesławcu Andrzej Duda pytał, czy koncern Axel Springer z niemiecko-szwajcarskim rodowodem, który jest właścicielem tabloidu "Fakt", chce wpłynąć na wybory prezydenckie w Polsce. "Niemcy chcą wybierać w Polsce prezydenta?" - zastanawiał się Duda. Miał również wątpliwości dotyczące obiektywizmu dziennikarza "Die Welt".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28hi80

Podziel się opinią

Share
d28hi80
d28hi80
Więcej tematów