Trwa ładowanie...
d1bospi

Wybory 2020. Syn Andrzeja Leppera, Tomasz Lepper, poparł Rafała Trzaskowskiego

Tomasz Lepper, syn zmarłego lidera Samoobrony Andrzeja Leppera, spotkał się z kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP - dowiaduje się WP. Udzielił Rafałowi Trzaskowskiemu poparcia. - Poszło szeroko, ruch za zmianą! - cieszy się poseł KO Paweł Kowal.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Syn Andrzeja Leppera, Tomasz Lepper, poparł Rafała Trzaskowskiego
Wybory 2020. Syn Andrzeja Leppera, Tomasz Lepper, poparł Rafała Trzaskowskiego (Newspix)
d1bospi

Rafał Trzaskowski we wtorek walczył o poparcie rolników. Większość czołowych polityków i działaczy Koalicji Obywatelskiej wspierała kandydata KO na prezydenta RP w walce o głosy mieszkańców wsi w całej Polsce. Sam Trzaskowski prowadził szereg aktywności, spotykał się m.in. z sadownikami.

Jednym z kluczowych punktów kampanijnych we wtorek było wydarzenie kampanijne w Radziczu. Wieczorem kandydat KO na prezydenta RP spotkał się z rodziną Lepperów - Tomaszem Lepperem i jego synem, Wojciechem. Obaj poparli Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich.

- Wielu mieszkańców wsi i terenów wiejskich pragnie zmiany i czuje się zawiedzionych dotychczasową polityką obozu władzy - tłumaczy poparcie Lepperów dla Trzaskowskiego związany z Koalicją Obywatelską burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimczuk, który uczestniczył we wtorek w spotkaniu kandydata KO na prezydenta z synem i wnukiem zmarłego lidera Samoobrony.

d1bospi

- Coś się dzieje... Poszło szeroko, ruch za zmianą - uważa poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Kowal, również towarzyszący Trzaskowskiemu we wtorkowych spotkaniach z mieszkańcami wsi.

W rozmowie z WP polityk podkreśla, że Trzaskowskiego poparł także Wojciech Mojzesowicz, w 2007 roku minister rolnictwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Wcześniej funkcję tę pełnił Andrzej Lepper, który odszedł z rządu PiS (2005-2007) w wyniku konfliktu z prezesem tej partii.

WP
WP

Wybory prezydenckie. Andrzej Lepper popierał Lecha Kaczyńskiego, Tomasz Lepper Rafała Trzaskowskiego

Co ciekawe, zmarły w sierpniu 2011 roku Andrzej Lepper (za kilka tygodni minie 9. rocznica śmierci byłego lidera Samoobrony) w 2005 roku w wyborach prezydenckich poparł śp. Lecha Kaczyńskiego. Między innymi dzięki temu kandydat Prawa i Sprawiedliwości pokonał w drugiej turze Donalda Tuska.

d1bospi

Dziś synowi Andrzeja Leppera, Tomaszowi, zdecydowanie bliżej jest do Platformy Obywatelskiej, macierzystej partii Tuska.

WP

Wcześniej - w 2014 roku - Tomasz Lepper kandydował do sejmiku zachodniopomorskiego z list SLD. W 2018 roku ponownie próbował swoich sił w wyborach samorządowych, startując z list lokalnego komitetu wyborczego.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje

d1bospi

Podziel się opinią

Share

d1bospi

d1bospi
Więcej tematów