Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Syn Andrzeja Leppera, Tomasz Lepper, poparł Rafała Trzaskowskiego

Tomasz Lepper, syn zmarłego lidera Samoobrony Andrzeja Leppera, spotkał się z kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP - dowiaduje się WP. Udzielił Rafałowi Trzaskowskiemu poparcia. - Poszło szeroko, ruch za zmianą! - cieszy się poseł KO Paweł Kowal.

Wybory 2020. Syn Andrzeja Leppera, Tomasz Lepper, poparł Rafała TrzaskowskiegoŹródło: Newspix
d3orrqs
d3orrqs

Rafał Trzaskowski we wtorek walczył o poparcie rolników. Większość czołowych polityków i działaczy Koalicji Obywatelskiej wspierała kandydata KO na prezydenta RP w walce o głosy mieszkańców wsi w całej Polsce. Sam Trzaskowski prowadził szereg aktywności, spotykał się m.in. z sadownikami.

Jednym z kluczowych punktów kampanijnych we wtorek było wydarzenie kampanijne w Radziczu. Wieczorem kandydat KO na prezydenta RP spotkał się z rodziną Lepperów - Tomaszem Lepperem i jego synem, Wojciechem. Obaj poparli Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich.

- Wielu mieszkańców wsi i terenów wiejskich pragnie zmiany i czuje się zawiedzionych dotychczasową polityką obozu władzy - tłumaczy poparcie Lepperów dla Trzaskowskiego związany z Koalicją Obywatelską burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimczuk, który uczestniczył we wtorek w spotkaniu kandydata KO na prezydenta z synem i wnukiem zmarłego lidera Samoobrony.

d3orrqs

- Coś się dzieje... Poszło szeroko, ruch za zmianą - uważa poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Kowal, również towarzyszący Trzaskowskiemu we wtorkowych spotkaniach z mieszkańcami wsi.

W rozmowie z WP polityk podkreśla, że Trzaskowskiego poparł także Wojciech Mojzesowicz, w 2007 roku minister rolnictwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Wcześniej funkcję tę pełnił Andrzej Lepper, który odszedł z rządu PiS (2005-2007) w wyniku konfliktu z prezesem tej partii.

WP
Źródło: WP
WP
Źródło: WP

Wybory prezydenckie. Andrzej Lepper popierał Lecha Kaczyńskiego, Tomasz Lepper Rafała Trzaskowskiego

Co ciekawe, zmarły w sierpniu 2011 roku Andrzej Lepper (za kilka tygodni minie 9. rocznica śmierci byłego lidera Samoobrony) w 2005 roku w wyborach prezydenckich poparł śp. Lecha Kaczyńskiego. Między innymi dzięki temu kandydat Prawa i Sprawiedliwości pokonał w drugiej turze Donalda Tuska.

d3orrqs

Dziś synowi Andrzeja Leppera, Tomaszowi, zdecydowanie bliżej jest do Platformy Obywatelskiej, macierzystej partii Tuska.

WP
Źródło: WP

Wcześniej - w 2014 roku - Tomasz Lepper kandydował do sejmiku zachodniopomorskiego z list SLD. W 2018 roku ponownie próbował swoich sił w wyborach samorządowych, startując z list lokalnego komitetu wyborczego.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje

d3orrqs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3orrqs
Więcej tematów