Trwa ładowanie...
d23uu92

Wybory 2020. Sondaż SWPS. Andrzej Duda przegrywa w II turze z dwoma kandydatami

Jest nowy sondaż przeprowadzony na zlecenie Centrum Studiów nad Demokracją Uniwersytetu SWPS. Jeśli w tegorocznych wyborach prezydenckich dojdzie do II tury, Andrzej Duda zostałby w niej pokonany zarówno przez Rafała Trzaskowskiego, jak i Szymona Hołownię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Jest nowy sondaż SWPS
Wybory 2020. Jest nowy sondaż SWPS (Getty Images)
d23uu92

Sondaż zlecony przez Uniwersytet SWPS został przeprowadzony w dniach 28-29 maja na grupie 713 dorosłych Polaków przez Pracownię Badań Społecznych. Według uzyskanych wyników, nadchodzące głosowanie niezmiennie na obecną chwilę wygrałby Andrzej Duda, który może liczyć na głosy 32 proc. respondentów.
Mimo, że urzędujący prezydent wciąż cieszy się największym poparciem wśród Polaków, to jego notowania po raz kolejny spadły - tym razem o 3 pkt proc.

Za Andrzejem Dudą uplasował się kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Krzyżyk przy jego nazwisku postawiłoby 25 proc. ankietowanych, co stanowi wzrost poparcia o 4 pkt proc - donosi "Rzeczpospolita".

Z kolei Szymon Hołownia w najnowszym sondażu uzyskał 22 proc. poparcia u respondentów - wzrost o 3 pkt proc. Reszta kandydatów startujących w wyborach prezydenckich nie uzyskałaby 10 proc. poparcia.

d23uu92

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda przegrywa w II turze

Z przeprowadzonego sondażu wynika, że gdyby doszło do drugiej tury, to Andrzej Duda przegrałby zarówno z Szymonem Hołownią, jak i Rafałem Trzaskowskim.
Pierwszy z kontrkandydatów urzędującego prezydenta otrzymałby 61 proc. głosów, a na obecnego prezydenta Warszawy zagłosowałoby 57 proc. wyborców.

d23uu92

Jeśli dojdzie do drugiej tury głosowania, Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia mogą liczyć na większość głosów oddanych na pozostałych kandydatów w pierwszej turze, wyłączając z tego natomiast wyborców Krzysztofa Bosaka, którzy swój głos chętniej oddaliby na Andrzeja Dudę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23uu92

Podziel się opinią

Share

d23uu92

d23uu92
Więcej tematów