Trwa ładowanie...
d4ezv65

Wybory 2020. Sieć Obywatelska Watchdog Polska składa zawiadomienie do prokuratury

Przedstawiciele stowarzyszenia zarzucają politykom, że "uniemożliwili Polakom wzięcie udziału w wyborach prezydenckich 2020 i przekroczyli kompetencje". Adresatami pozwu są liderzy Zjednoczonej Prawicy - Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro oraz członkowie rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Sieć Obywatelska Watchdog Polska składa zawiadomienie do prokuratury
Wybory 2020. Sieć Obywatelska Watchdog Polska składa zawiadomienie do prokuratury (PAP)
d4ezv65

Sieć Obywatelska Watchdog Polska złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. wyborów 2020. Powodem jest podejrzenie, że Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro "działając podstępnie, uniemożliwili Polakom udział w wyborze prezydenta". Stowarzyszenie wskazuje, że politycy pozbawili Państwową Komisję Wyborczą wpływu na organizację wyborów.

Pozew został skierowany również wobec członków rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, którzy "mieli przekroczyć swoje kompetencje". Wszystko przez to, że nie wprowadzili stanu klęski żywiołowej i uchwalili ustawę, która służyła do obejścia konstytucji. Tym samym "politycy mieli działać na szkodę interesu prywatnego i publicznego, na czym miał skorzystać Andrzej Duda i Marszałek Sejmu Elżbieta Witek".

Przeczytaj: Wybory 2020. Co z PKW i kandydatami? Nieoficjalnie: PiS ma zmiany Kodeksu wyborczego

d4ezv65

Autorzy pozwu uważają, że pokrzywdzonych w sprawie jest około 30 milionów obywateli Polski. Wskazują, że każdy może zgłosić się do prokuratury, jako osoba poszkodowana. Przedstawiciele Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska spodziewają się jednak, że ich zawiadomienie nie zostanie wszczęte. Jeśli tak się stanie to przewidują umorzone pozwu. W takim przypadku już teraz zapowiadają wniesienie zażalenia.

Przeczytaj również: Wybory 2020. Były rzecznik SN Michał Laskowski o uchwale PKW. "Każde rozwiązanie jest złe"

Zobacz też: Wyborów 10 maja nie będzie. Kto kogo ograł?

Źródło: siecobywatelska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ezv65

Podziel się opinią

Share

d4ezv65

d4ezv65
Więcej tematów