Trwa ładowanie...
jacek żalek

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski: natychmiastowa dymisja ministra Szumowskiego

- Minister zdrowia Łukasz Szumowski powinien natychmiast podać się do dymisji - stwierdził Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich poinformował, że Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała jego zgłoszenie.

Share
Wybory 2020. Rafał Trzaskowski: natychmiastowa dymisja ministra Szumowskiego
Źródło: PAP
d467hkg

Rafał Trzaskowski w sobotę spotkania wyborcze nadal prowadzi na południu Polski. - Rząd nie radzi sobie z epidemią. Rząd PiS importuje węgiel z Rosji i tak egzotycznych miejsc jak Kolumbia. Śląskie ma olbrzymią szansę przed sobą - przekonywał podczas konferencji prasowej w Rybniku.

Trzaskowski odniósł się również do kontrowersji wokół szefa resortu zdrowia. - Z dnia na dzień otrzymujemy kolejne szokujące informacje. To o czym teraz słyszymy, czyli o respiratorach za olbrzymie pieniądze, o transakcji, która nie doszła do skutki, o tym, że urzędnicy wynoszą z ministerstwa ważne dokumenty - stwierdził kandydat KO w wyborach prezydenckich.

d467hkg

- Uważam, że minister zdrowia Łukasz Szumowski powinien natychmiast podać się do dymisji - mówił Trzaskowski.

Zobacz także: Włodzimierz Czarzasty odpowiada Leszkowi MillerowiMillerowi. "Takiej starości się boję"

Śledź na żywo: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-i-na-swiecie-relacja-na-zywo-13-czerwca-6520928527472257a" target="_blank">Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja</a>

Trzaskowski potwierdził, że w nocy otrzymał informację o oficjalnym zarejestrowaniu jego kandydatury przez Państwową Komisję Wyborczą. - Zostałem zarejestrowany przez PKW, która przeliczyła 100 tys. potrzebnych podpisów. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Przechodzimy do drugiego etapu kampanii - mówił Rafał Trzaskowski w Rybniku.

d467hkg

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski: politycy PiS próbują dzielić Polaków

Pytany był również o incydent z Jackiem Żalkiem w studiu TVN24. - To jest nieprawdopodobne, że politycy PiS nawet w tak trudnych czasach próbują dzielić Polaków. To niebywałe, a dzieje się wtedy, gdy prezydent Andrzej Duda mówi o rodzinie - stwierdził prezydent Warszawy.

Na kolejnym spotkaniu w miejscowości Kadłub Trzaskowski dziękował za wsparcie samorządowcom. - Po epidemii mamy takie same problemy i marzenia - powiedział.

Po południu kandydat KO będzie w Opolu. W tym samym mieście zaplanowano także spotkanie wyborcze jego kontrkandydata, ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d467hkg

Podziel się opinią

Share
d467hkg
d467hkg
Więcej tematów