Trwa ładowanie...
d2pr6tv

Wybory 2020. Radosław Fogiel: "przetrzymywanie ustawy było piłowaniem gałęzi, na której siedzi Rafał Trzaskowski"

- W tym momencie (Rafał Trzaskowski - red.) ma 9 dni (na zbieranie podpisów - red.) i tak to wygląda - stwierdził wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. We wtorek prezydent podpisał uchwaloną przez Sejm ustawę dotyczącą wyborów prezydenckich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Rafał Fogiel ujawnił, że termin na zbieranie podpisów ma upłynąć 12 czerwca
Wybory prezydenckie 2020. Rafał Fogiel ujawnił, że termin na zbieranie podpisów ma upłynąć 12 czerwca (PAP)
d2pr6tv

- Terminy wyborcze i wynikające z nich terminy zbierania podpisów są określone w Kodeksie wyborczym. PiS wielokrotnie apelował do senatorów o szybkie prace. Część poprawek była warta do wprowadzenia (…). Byłoby właściwe przeprowadzenie tych wyborów jeszcze w terminie czerwcowym - powiedział w rozmowie z TVN24 Radosław Fogiel.

We wtorek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na prezydenta zarządzonych w 2020 roku. Kilka godzin wcześniej uchwalił ją Sejm po tym, jak wróciła z Senatu po poprawkach. Odrzucono poprawkę gwarantującą nowemu kandydatowi 10 dni na zebranie 100 tys. podpisów potrzebnych do rejestracji.

- W tym momencie (Rafał Trzaskowski - red.) ma 9 dni i tak to wygląda (na zbieranie podpisów - red.). Przesunięcie o jeden dzień przesuwałoby wybory o tydzień - uznał. Jego zdaniem "przetrzymywanie tej ustawy w Senacie było piłowaniem gałęzi, na której" siedzi kandydat Koalicji Obywatelskiej.

d2pr6tv

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Beata Kempa: Jarosław Gowin myślał, że opozycja dorosła do rozmowy

Zaznaczył jednak, że PiS "nikomu nic utrudniać nie zamierza". - Tak się złożyło, że jedynym nowym kandydatem jest kandydat dubler KO - uznał. Termin na zbieranie podpisów ma upłynąć 12 czerwca. - Takie we wtorek słyszałem podczas prac sejmowych wstępne wyliczenia - zaznaczył Fogiel.

Źródło: TVN24

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pr6tv

Podziel się opinią

Share

d2pr6tv

d2pr6tv
Więcej tematów