Trwa ładowanie...
d2jjlfe

Wybory 2020. Paweł Tanajno kandyduje na Prezydenta RP. Jaki ma program wyborczy?

Paweł Tanajno zmierzy się w wyborach prezydenckich 2020 jako jeden a 11 kandydatów. Jakie postulaty ma kandydat na Prezydenta RP, Paweł Tanajno?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Tanajno mówi o 30 proc. podwyżkach wynagrodzeń
Paweł Tanajno mówi o 30 proc. podwyżkach wynagrodzeń (Paweł Tanajno, Facebook)
d2jjlfe

Paweł Tanajno - program wyborczy

Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta Polski, w swoim programie wyborczym mówi o 30 proc. wzroście wynagrodzenia od zaraz. Miałoby się to odbyć w ten sposób, że pracodawca wypłacałby pracownikowi kwotę brutto na rękę. Zaowocowałoby to tym, że 210 mld zł rocznie znalazłoby się w rękach pracowników, a mniej pieniędzy potrzebne byłoby na utrzymanie urzędników i polityków.

"Obecnie funkcjonujący system czyni z pracodawców rolę płatników wszelkich podatków w imieniu obywateli pracujących na etacie. Pracownicy pozbawieni są w ten sposób bezpośredniego kontaktu z pieniędzmi, które wypracowują, a które kradnie im państwo. Wypłata wynagrodzenia brutto do ręki w żadnej sposób nie pogorszy sytuacji przedsiębiorstw a jedynie przekieruje strumień wypracowanych przez firmy zysków w kierunku pracowników” – przekonuje Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta RP. - "Przyjęcie takiego rozwiązania byłoby ogromnym impulsem rozwojowym dla gospodarki. Wzrost konsumpcji i inwestycji" - podkreśla Paweł Tanajno.

d2jjlfe

Kolejna sprawa to powszechne bogacenie się, a nie powszechny socjalizm. Paweł Tanajno mówi, że chciałby, by Polacy zarabiali tyle, by nie musieli pobierać takich świadczeń jak 500+. "Polityczny wyścig na powiększanie programu socjalnego to oznaka słabości państwa i braku zdolności polityków do zarządzania" - wyjaśnia kandydat na prezydenta, Paweł Tanajno.

Zobacz także: Wybory 2020. Jarosław Gowin zakłada się z dziennikarzem WP o wynik wyborów

d2jjlfe

Podziel się opinią

Share

d2jjlfe

d2jjlfe
Więcej tematów