Trwa ładowanie...
d3c4t8k

Wybory 2020. Maturzystka krzyknęła wulgarne słowo pod adresem prezydenta. Stanie przed sądem

Wybory 2020. W trakcie spotkania wyborczego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy w Nowej Soli w województwie lubuskim jedna z kobiet wykrzyczała do kamery wulgarne słowa pod adresem prezydenta. Teraz maturzystka za to odpowie przed sądem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Zarzut za wulgarny okrzyk pod adresem prezydenta
Wybory 2020. Zarzut za wulgarny okrzyk pod adresem prezydenta (East News)
d3c4t8k

Prezydent Andrzej Duda pojechał do Nowej Soli w czwartek 2 lipca. Na spotkaniu, oprócz elektoratu Andrzeja Dudy, na wiecu pojawili się też jego przeciwnicy. Grupa osób krzyczała i gwizdała, a w dłoniach unosiła plakaty Rafała Trzaskowskiego. W pewnym momencie młoda z kobieta uniosła rękę i krzyknęła "j_*_ Dudę".

Kobiecie grozi do trzech lat pozbawienia wolności

Zachowanie kobiety zarejestrowały kamery "Radia Zachód". Nagranie trafiło do internetu. Jak informuje TVN24, kobieta została zatrzymana i doprowadzona do prokuratury. Policja wszczęła postępowanie w sprawie publicznego znieważenia prezydenta na podstawie art.135 § 2 Kodeksu Karnego. Według tego zapisu osoby, które publicznie znieważą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlegają karze do trzech lat pozbawienia wolności.

d3c4t8k

- Film, który pojawił się w przestrzeni publicznej jest teraz dowodem w tej sprawie - poinformował Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

"Przyznała się i wyraziła skruchę"

Jak informuje TVN24, prokurator Łukasz Wojtasik z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, przekazał, że kobieta to tegoroczna maturzystka. Została zatrzymana i doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli w piątek rano. Tam usłyszała zarzut publicznego znieważenia prezydenta.

- Podejrzana przyznała się do postawionego jej zarzutu i wyraziła skruchę. Wyjaśniła, że w trakcie wiecu dała się ponieść emocjom. Po przesłuchaniu została zwolniona do domu - przekazał w rozmowie z TVN24 prokurator Wojtasik. I dodał, że wobec kobiety nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych.

d3c4t8k

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zniknął?

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/zamieszki-w-usa-rasizm-to-nie-jedyny-problem-z-jakim-walczy-ameryka-wywiad-6518176976664705a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3c4t8k

Podziel się opinią

Share

d3c4t8k

d3c4t8k
Więcej tematów