Trwa ładowanie...
d3l80fq
wybory

Wybory 2020. Lista kandydatów na prezydenta. Zobacz ich programy wyborcze

28 czerwca odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Będziemy mogli głosować na jedenastu kandydatów. Kto będzie kandydował na urząd prezydenta RP? Jakie są programy wyborcze kandydatów?
Share
Wybory 2020. Sprawdź listę kandydatów na prezydenta
Wybory 2020. Sprawdź listę kandydatów na prezydentaŹródło: PAP
d3l80fq

Wybory 2020. Lista kandydatów na prezydenta

W opublikowanym przez Państwową Komisję Wyborczą wykazie zgłoszonych kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej znajduje się jedenaście osób. Oto one:

 • Robert Biedroń, Lewica
 • Krzysztof Bosak, Konfederacja
 • Andrzej Duda, kandydat bezpartyjny popierany przez PiS
 • Szymon Hołownia, kandydat bezpartyjny
 • Marek Jakubiak, Federacja dla Rzeczpospolitej
 • Władysław Kosiniak - Kamysz, PSL
 • Mirosław Piotrowski, Ruch Prawdziwa Europa
 • Paweł Tanajno, kandydat bezpartyjny
 • Rafał Trzaskowski, Koalicja Obywatelska
 • Waldemar Witkowski, kandydat bezpartyjny
 • Stanisław Żółtek, Kongres Nowej Prawicy
d3l80fq

Wybory 2020. Andrzej Duda - program wyborczy

Duda podczas kampanijnych wystąpień zapowiadał też pełne wsparcie dla rządowych programów 500+ i 300+. Chce też kontynuować reformę sądownictwa. Zapowiedział również, że za jego kadencji Polska nie wyjdzie z Unii Europejskiej. Andrzej Duda podczas kampanii wyborczej przedstawił "Plan Dudy". Jego dewizą jest "działać w służbie wszystkich Polaków". Więcej o programie wyborczym Andrzeja Dudy przeczytasz TUTAJ.

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski - program wyborczy

Dla Trzaskowskiego priorytetem państwa, szczególnie w dobie kryzysu, musi być pomoc ludziom, a nie wydawanie miliardów na huczne inwestycje i propagandę. Chce wprowadzić też ustawę skromnościową. - Czas skończyć z kolejnymi „wyjątkami” i obchodzeniem ustawy kominowej dla nabijania kieszeni partyjnych nominatów za pieniądze państwowych spółek - mówił podczas kampanii. Jego postulaty dostępne są TUTAJ.

d3l80fq

Wybory 2020. Szymon Hołownia - program wyborczy

W trakcie kampanii wyborczej Szymon Hołownia ogłosił program, w którym skupia się na czterech obszarach. Jest to bezpieczeństwo narodowe, ochrona środowiska, solidarność społeczna oraz samorządność i działalność społeczna. Hołownia chce odbudować wspólnotę i prowadzić dialog z politykami. Program wyborczy Szymona Hołowni dostępny jest TUTAJ.

Wybory 2020. Robert Biedroń - program wyborczy

Robert Biedroń za jeden z priorytetów swojej kampanii uznaje zwiększenie nakładów na służbę zdrowia. Chce, by emerytura minimalna wynosiła 1600 zł na rękę. Planuje wprowadzić program leków za 5 zł. Stawia też na działania na rzecz poprawy klimatu. Więcej o jego programie wyborczym przeczytasz TUTAJ.

d3l80fq

Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz - program wyborczy

Cel, jaki stawia sobie podczas kampanii prezydenckiej Władysław Kosiniak-Kamysz to budowa silnego, bezpiecznego i dostatniego państwa. Chce, by ministrowie w Kancelarii Prezydenta pochodzili ze wszystkich partii parlamentarnych, a filie Kancelarii w 49 byłych miastach wojewódzkich. Planuje też zwiększenie wydatków na służbę zdrowia do 6,8% PKB i podniesienie wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia. Więcej o programie wyborczym Władysława Kosiniaka-Kamysza przeczytasz TUTAJ.

Wybory 2020. Krzysztof Bosak - program wyborczy

Kandydat Konfederacji chce wprowadzić systemową reformę Rzeczypospolitej. Zdaniem Bosaka, Polska powinna stać się nowoczesną republiką, której władza winna oprzeć się na solidnym fundamencie, którym jest naród polski. Bosak zapowiadał też, że jako prezydent RP nigdy nie podpisze jakiejkolwiek ustawy podwyższającej Polakom podatki i opłaty. Chce bronić wartości tradycyjnych oraz niepodległego i suwerennego państwa przed wpływamy zewnętrznymi. Więcej o programie wyborczym Krzysztofa Bosaka przeczytasz TUTAJ.

d3l80fq

Kiedy wybory prezydenckie?

Wybory mają odbyć się 28 czerwca. Wtedy dojdzie do pierwszej tury. Jeśli żaden z kandydatów nie otrzyma więcej niż 50 proc. głosów, to odbędzie się druga tura z udziałem dwóch kandydatów z najwyższym poparciem w pierwszej turze. Zaplanowana jest ona na 12 lipca.

Zobacz także: Fort Trump poza Polską? Włodzimierz Czarzasty: to bez znaczenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3l80fq

Podziel się opinią

Share
d3l80fq
d3l80fq
Więcej tematów