Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Krynica Morska idzie na rekord. Znów zadziwia frekwencją

Krynica Morska znów może być w ogólnopolskiej czołówce jeśli chodzi o frekwencję. Według ostatnich danych PKW jest obecnie gminą z najwyższą frekwencją. Tylko do południa zagłosowała ponad połowa uprawnionych.

Wybory 2020. Krynica Morska idzie na rekord. Znów zadziwia frekwencjąŹródło: Getty Images
d28m0ys

W pierwszej turze frekwencja w Krynicy Morskiej wyniosła 83 proc. Jednak pomimo tak wysokiego wyniku gmina nie dostała nowego wozu strażackiego. Ten trafił do Łeby, w której frekwencja wyniosła 85 proc. Choć na tle kraju oba wyniki są bardzo wysokie, na przykład w województwie warmińsko-mazurskim wygrała gmina Stawiguda z 72 proc. frekwencją.

Również w drugiej turze wyborów Krynica Morska może znaleźć się we frekwencyjnej czołówce. Według najnowszych danych PKW, na godzinę 12:00, jest gminą z najwyższą frekwencją w Polsce. Udział w głosowaniu wzięło dotychczas 52,36 proc. uprawnionych. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania długich kolejek do lokalu w Krynicy.

Okazuje się też, że w 2015 roku wyborcy w Krynicy Morskiej byli mniej aktywni. Wtedy w pierwszej turze frekwencja wyniosła nieco ponad 57 proc., znacznie wyższa była w drugiej turze. Wyniosła ponad 70 proc.

d28m0ys

Widzisz coś interesującego lub nietypowego związanego z wyborami? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Twój głos może być nieważny. Zobacz, jak poprawnie zagłosować

d28m0ys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28m0ys
Więcej tematów