Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Andrzej Duda i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłaszają zmiany na kolei

Prezydent wygłosił oświadczenie w towarzystwie ministra infrastruktury. Tematem był program budowy przystanków kolejowych. Andrzej Duda mówił o wykluczeniu komunikacyjnym i podkreślił, że o wsparcie wnioskowali sami mieszkańcy.

Share
Wybory 2020. Andrzej Duda i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłaszają zmiany na kolei
Źródło: Getty Images
d31ofxs

Andrzej Duda pojawił się w Józefinie (woj. mazowieckie) w towarzystwie ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Zorganizował konferencję prasową, której tematem były dalsze zmiany na kolei. Prezydent mówił o wykluczeniu komunikacyjnym na mniejszych terenach i ogłosił, że ma powstać 200 przystanków kolejowych w całej Polsce.

Projekt zakłada modernizację już istniejących stacji, budowę nowych czy wydłużenie tych peronów, gdzie nie mogą zatrzymywać się pociągi dalekobieżne. Cała wartość inwestycji jest szacowana na miliard złotych. 19 z przystanków powstanie na Mazowszu, a reszta w innych regionach Polski. Głowa państwa podkreśliła, że o takie wsparcie wnioskowali lokalni mieszkańcy i samorządy.

Przeczytaj: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/wybory-2020-andrzej-duda-niepokoilem-sie-dzialaniami-w-zjednoczonej-prawicy-6507912100362369a" target="_blank">Wybory 2020. Andrzej Duda: niepokoiłem się działaniami w Zjednoczonej Prawicy</a>

Na początku marca Duda mówił o programie Kolej Plus. Jego założeniem jest odtworzenie regionalnych połączeń. To jeden z głównych projektów obozu Zjednoczonej Prawicy, jeśli chodzi o infrastrukturę tuż obok programu odbudowy połączeń autobusowych. Nowelizacja ustawy o transporcie kolejowym została wówczas podpisana przez prezydenta na szkolnym biurku na peronie dworca w Końskich w województwie świętokrzyskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31ofxs

Podziel się opinią

Share
d31ofxs
d31ofxs
Więcej tematów