Trwa ładowanie...
d1ich8y

Wybory 2020. Jacek Sasin zadowolony z działań rządu na Śląsku. "Górnicy wrócą do pracy"

- Wysokie wyniki z zeszłego tygodnia były wynikiem proaktywnego testowania - wyjaśnił w piątek podczas briefingu minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wicepremier Jacek Sasin zapewnił, że niebawem górnicy wrócą do pracy. Rząd twierdzi, że sytuacja w regionie została opanowana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Wicepremier Jacek Sasin podkreślił, że Śląsk jest już bezpieczny
Wybory prezydenckie 2020. Wicepremier Jacek Sasin podkreślił, że Śląsk jest już bezpieczny (PAP)
d1ich8y

- Po zakończeniu okresu ograniczenia wydobycia kopalnie będą mogły bezpiecznie wrócić do pracy - zapewnił Jacek Sasin. I dodał, że żaden region w Polsce nie został "tak kompleksowo przebadany", jak śląski.

- Widać wyraźnie, że działania, które podjął rząd były skuteczne, mamy mniejszą liczbę osób zarażonych na Śląsku. Od środy, kiedy zaraportowano wyniki badań prowadzonych w ostatnim czasie, mamy spadek liczby zarażonych. Z ponad dwustu, do poniżej stu wczoraj i dziś. Ten trend będzie się utrzymywał - stwierdził wicepremier.

- Jeżeli popatrzymy na dzisiejsze wyniki, to jest ok. 350 osób w Polsce, 91 jest ze Śląska, ale pamiętajmy, że 40-kilka osób jest z przesiewów górników i ich rodzin. Gdybyśmy nie patrzyli na te przesiewy, które robimy trochę na wyrost, niż zaleca WHO, mielibyśmy mniej (...) niż w np. województwie mazowieckim - wyjaśnił Łukasz Szumowski.

d1ich8y

Zobacz także: "Karta rodziny" Andrzeja Dudy. Grzegorz Schetyna: Kartę Rodziny podpisał ponad 6 lat temu Bronisław Komorowski

Wybory 2020. Łukasz Szumowski poinformował, kiedy przekaże rekomendacje

Minister zdrowia podkreślił, że udało się "opanować duże ogniska epidemii", a działania na Śląsku można nazwać "odważnymi". - Wysokie wyniki z zeszłego tygodnia były wynikiem proaktywnego testowania - uznał. I dodał, że po południu przekaże rekomendacje dotyczące wyborów prezydenckich. W kilku gminach głosowanie ma zostać przeprowadzone wyłącznie korespondencyjnie.

d1ich8y

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podkreślił, że Śląsk nie odbiega od innych regionów Polski. - Grupa górników została mocno przebadana. To, co istotne, to, że krzywa aktywnych zakażeń od kilku dni jest grubo poniżej zera. Więcej jest ozdrowieńców, niż tych, którzy mają nowy pozytywny wynik - mówił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek - zaznaczył.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ich8y

Podziel się opinią

Share
d1ich8y
d1ich8y
Więcej tematów