Trwa ładowanie...
dsa64x2

Wybory 2020. Informacje ze sztabu Rafała Trzaskowskiego. Podano liczbę podpisów

Wybory 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Po pięciu dniach od rozpoczęcia oficjalnej kampanii wyborczej sztab Rafała Trzaskowskiego ogłosił, że ma już ponad milion podpisów na listach poparcia. We wtorek kandydat KO ma zostać zarejestrowany w Państwowej Komisji Wyborczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Rafał Trzaskowski
Wybory 2020. Rafał Trzaskowski (Piotr Guzik / Forum)
dsa64x2

Po ogłoszeniu przez marszałek Elżbietę Witek daty wyborów prezydenckich kampania wyborcza ruszyła na dobre. - Właśnie zaczęliśmy proces rejestracji komitetu wyborczego. Zaczynamy tę drogę do zmiany - pochwalił się wówczas Rafał Trzaskowski przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej.

4 czerwca ruszyła akcja zbierania podpisów na listach poparcia. I to akcja na szeroką skalę. W Brukseli swoje działania na rzecz Trzaskowskiego rozpoczął także Donald Tusk.

Wybory 2020. Trzaskowski zebrał więcej niż potrzebował

Zbieranie podpisów było relacjonowane niemal na żywo. Każdego dnia pojawiały się nowe liczby. Kalendarz ustalony w porozumieniu z PKW zakładał, że zebranie 100 tysięcy potrzebnych podpisów musi zostać osiągnięte do 10 dnia miesiąca.

dsa64x2

Udało się z nawiązką. Mimo że obowiązkowe 100 tysięcy zebrano bardzo szybko, to podpisy składano nadal. W nocy z poniedziałku na wtorek ogłoszono, że Rafał Trzaskowski zebrał ich ponad milion.

"Dziękujemy za milion podpisów dla Rafała. I to nie jest jeszcze ostatnie słowo" - napisał Michał Szczerba na Twitterze. W innym wpisie podaje, że 323 133 podpisów zebrano jedynie z Warszawy i Mazowsza. Poinformował również, że zweryfikowano już 758 973 podpisów na listach.

dsa64x2

Wybory 2020. Data

Ostatecznie pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca. O nowej dacie poinformowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Ewentualna druga tura wyborów miałaby się odbyć 12 lipca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

dsa64x2

Podziel się opinią

Share
dsa64x2
dsa64x2
Więcej tematów