Trwa ładowanie...
d3z50af

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski - program wyborczy, obietnice wyborcze

Rafał Trzaskowski ma być jednym z kandydatów w wyborach prezydenckich. Kim jest Rafał Trzaskowski? Jaki jest program wyborczy Rafała Trzaskowskiego?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski ma być kandydatem na prezydenta RP
Rafał Trzaskowski ma być kandydatem na prezydenta RP (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett)
d3z50af

Kim jest Rafał Trzaskowski?

Rafał Trzaskowski urodził się 17 stycznia 1972 roku w Warszawie. To polski polityk i politolog, doktor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie spraw europejskich. Obecnie jest prezydentem Warszawy. W wyborach samorządowych w 2018 roku pokonał w pierwszej turze m.in. wyborów kandydata Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego.

Trzaskowski to poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji (2009–2013), w latach 2013–2014 minister administracji i cyfryzacji, w latach 2014–2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, poseł na Sejm VIII kadencji (2015–2018), od 2020 wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Ma być kandydatem z ramienia Koalicji Obywatelskiej na prezydenta w czerwcowych wyborach prezydenckich. Wcześniej kandydatką była Małgorzata Kidawa-Błońska.

d3z50af

Rafał Trzaskowski - program wyborczy

Rafał Trzaskowski 15 maja został kandydatem na prezydenta Polski z ramienia Koalicji Obywatelskiej. 4 czerwca zarejestrował komitet wyborczy, a obecnie jego sztab i współpracownicy zajmują się zbieraniem podpisów poparcia, by Rafał Trzaskowski mógł oficjalnie zostać zarejestrowany jako kandydat na prezydenta.

Jaki jest program wyborczy Rafała Trzaskowskiego? Polityk Platformy Obywatelskiej jeszcze oficjalnie go nie ogłosił. Z jego medialnych wypowiedzi wynika, że jako prezydent Rafał Trzaskowski chce:

  • zlikwidować TVP Info,
  • poprzeć związki partnerskie,
  • zadbać o prawa kobiet oraz mniejszości,
  • zachować program 500+,
  • rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego,
  • zgłosić projekt ustawy skromnościowej.

Program wyborczy Rafała Trzaskowskiego ma być wkrótce znany.

Zobacz wideo: Szumowski i "biznesy brata". Kontrowersje wokół ministra
(( video_player https://video.wp.pl/mid,2053581,klip.html true #adv=1# ) Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3z50af

Podziel się opinią

Share

d3z50af

d3z50af
Więcej tematów