Trwa ładowanie...
d1q3h0q

Wybory 2019. Konfederacja nie odpuszcza TVP. Chcą unieważnienia wyborów

Wybory parlamentarne 2019 przyniosły wyniki korzystne dla Konfederacji. Politycy z tego komitetu czują się pokrzywdzeni przez TVP. Publiczny nadawca nie wykonał wyroku sądu, a Konfederacja chce z tego powodu... unieważnienia wyborów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2019 unieważnione? Konfederacja nie odpuszcza TVP
Wybory 2019 unieważnione? Konfederacja nie odpuszcza TVP (PAP, Fot: Piotr Nowak)
d1q3h0q

Robert Winnicki narzekał, że przed wyborami parlamentarnymi 2019 kandydaci Konfederacji byli pomijani w mediach publicznych. W trakcie kampanii wyborczej informacje dotyczące tego komitetu nie pojawiały się w programach TVP - twierdzą politycy.

"Wiadomości" TVP przegrały nawet proces w trybie wyborczym i sprostowały sondaż, w którym Konfederacja przekroczyła próg. Prawnicy komitetu złożyli kolejny pozew dotyczący pomijania Konfederacji w TVP. Tym razem publiczny nadawca nie wykonał wyroku.

Wybory 2019. Konfederacja nie odpuszcza TVP. "Największy zamach po 1989"

W trakcie ciszy wyborczej, w sobotę, TVP miała obowiązek opublikować sześć sondaży pokazujących, że Konfederacja przekroczy próg wyborczy. Tak się nie stało. - To największy zamach na wolność po 1989 roku. Będziemy wracać do tej sprawy i przekażemy ją do odpowiednich organów - zapowiadał Robert Winnicki. Ma nią się zająć Sąd Najwyższy, od którego Konfederacja domaga się... unieważnienia wyborów.

d1q3h0q

Zobacz też: Wyniki wyborów 2019. Robert Winnicki ostro o TVP

Wybory parlamentarne 2019 zakończyły się dla Konfederacji sukcesem. Kandydaci tego komitetu zdobyli 6,81 proc. głosów, co przełożyło się na 11 mandatów. Wszystko wskazuje na to, że politycy utworzą dwa koła poselskie.

Czytaj też: Wybory parlamentarne 2019. Konfederacja nie odpuszcza: TVP ma swoich widzów za idiotów
"Wiadomości" TVP przegrały proces z Konfederacją. Oto sprostowanie

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q3h0q

Podziel się opinią

Share

d1q3h0q

d1q3h0q
Więcej tematów