Trwa ładowanie...
d1pmj7x

Wszedł do sklepu i zastrzelił sprzedawcę

Bandyta wszedł do sklepu w Salford i śmiertelnie ranił 27-letniego pracownika oddając kilka strzałów - donosi policja w Manchesterze.

d1pmj7x
d1pmj7x

Pogotowie zabrało młodego człowieka do szpitala, ale zmarł on w chwilę po przybyciu na miejsce. Jak podaje serwis BBC, bandyta uciekł z miejsca przestępstwa niebieską mazdą, którą późnej porzucił. Spalony samochód odnaleziono na Laburnum Avenue w Wigan. W związku z podejrzeniami o współudział w popełnieniu przestępstwa policja aresztowała dziesięć osób – ośmiu mężczyzn i dwie kobiety.

- To było straszne - mówi Rebekah Sutcliffe z policji w Manchestrze - Nic nie wskazuje na to, że ten atak miał jakiś cel lub były to porachunki gangu. Podejrzewamy że to był napad rabunkowy, który się nie udał – napastnicy niczego nie ukradli. Na razie nie znaleźliśmy żadnego konkretnego motywu.

Policja jeszcze nie zidentyfikowała ofiary napadu, ale jeden z okolicznych mieszkańców powiedział, że jego żona pracowała z ofiarą. - Był uczciwym i szczerym człowiekiem, rozdawał dzieciom cukierki. To co się wydarzyło jest bardzo smutne – dodał.

Najniebezpieczniejsze państwo na świecie

Ze statystyk opublikowanych przez ONZ i Eurostat wynika, że od 1997 roku liczba zabójstw, przestępstw seksualnych i napadów w Wielkiej Brytanii wzrosła o 77%. W 2007 roku liczba przestępstw z użyciem przemocy wyniosła 1.158.957. Wskaźnik przestępczości obliczany w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców wynosi na Wyspach 2034. Oznacza to, że Brytyjczycy są liderem wśród państw UE jeśli chodzi o liczby zabójstw i włamań. Zjednoczone Królestwo nie wypada również dobrze na tle całego świata. Nawet w Republice Południowej Afryki wskaźnik przestępstw z użyciem przemocy wynosi 1606, a w Stanach Zjednoczonych tylko 466 w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców.

Uwaga - wysoka pozycja Wielkiej Brytanii w rankingu najniebezpieczniejszych państw świata wynika w dużej mierze z różnic w systemach prawnych – na Wyspach za przestępstwo z użyciem przemocy traktowana jest napaść. Inne kraje kwalifikują napaść w taki sposób dopiero wtedy, gdy ofiara odniesie w jej wyniku obrażenia na ciele.

Źródło: "Moja Wyspa", Katarzyna Kozak

d1pmj7x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pmj7x
Więcej tematów