Trwa ładowanie...
d3nl7v5

Wszczęto śledztwo ws. plomb zerwanych przez kard. Konrada Krajewskiego

Papieski jałmużnik kard. Konrad Krajewski zerwał plomby zabezpieczające liczniki z energią w zadłużonym budynku, gdzie przebywa 450 osób. Może za to odpowiedzieć. Dostawca energii właśnie złożył w tej sprawie zawiadomienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kard. Konrad Krajewski od początku zapewniał, że bierze odpowiedzialność za swój czyn
Kard. Konrad Krajewski od początku zapewniał, że bierze odpowiedzialność za swój czyn (PAP, Fot: Vandeville Eric/ABACA)
d3nl7v5

Przedstawiciel firmy energetycznej złożył na posterunku karabinierów doniesienie przeciwko "nieznanym" osobom, które doprowadziły do wznowienia dostawy prądu w dawnym budynku administracji państwowej zajmowanym nielegalnie przez 450 osób.

Podkreślono w nim, że takie samowolne działanie mogło doprowadzić do zagrożenia. Zawiadajmiający nie zgłosił, kto to zrobił, chociaż kard. Konrad Krajewski od początku deklarował, że bierze odpowiedzialność za swój czyn. Sprawa została skierowana do prokuratury.

Kard. Konrad Krajewski rozmawiał na ten temat z szefem gabinetu ministra Matteo Salviniego. - Obrona nielegalnych działań nigdy nie jest dobrym znakiem - krytykował wcześniej gest jałmużnika papieskiego szef włoskiego MSW.

d3nl7v5

Zobacz także: Atak radnego na policjanta. Zbigniew Ziobro chce wyższej kary

Kard. Krajewski zapewnił, że będzie płacił za mieszkające w budynku osoby.

Konrad Krajewski dołączył do Kolegium Kardynałów w czerwcu ub. roku. Jest siódmym polskim kardynałem po Henryku Gulbinowiczu, Zenonie Grocholewskim, Stanisławie Dziwiszu, Stanisławie Ryłce, Kazimierzu Nyczu i Marianie Jaworskim.

Źródło: ilmessaggero.it

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nl7v5

Podziel się opinią

Share

d3nl7v5

d3nl7v5
Więcej tematów