Wszczęto postępowanie ws. delegalizacji ONR. Gronkiewicz-Waltz: warto było czekać

Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadzi postępowanie ws. delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego. Wniosek w tej sprawie złożyła Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura Okręgowa w Krakowie wciąż gromadzi materiał dowodowy
Prokuratura Okręgowa w Krakowie wciąż gromadzi materiał dowodowy (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
WP

- Trzeba było kilka miesięcy poczekać, ale udało się. W odpowiedzi na mój wniosek Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadzi postępowanie ws. delegalizacji ONR! - cieszy się na Twitterze Prezydent Warszawy.

W piśmie, którego treść przytoczyła Gronkiewicz-Waltz, prokuratura informuje o konieczności uzupełnienia i weryfikacji materiałów dowodowych.Podkreśla również, że "zajęcie stanowiska na obecnym etapie postępowania byłoby przedwczesne".

WP

Złożenie wniosku o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego zapowiadał także Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Polityk złożył wspomnianą deklarację po marszu ONR, który przeszedł ulicami miasta w połowie kwietnia br.

Zobacz także Paweł Kukiz: Telewizja Polska przypomina czasy nachalnej propagandy

ONR jest oskarżany o propagowanie systemu totalitarnego oraz ideologii skrajnych. Działacze stowarzyszenia bronią się, twierdząc, że padli ofiarą medialnej nagonki i muszą mierzyć się z represjami za swoje poglądy.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP