Trwa ładowanie...

Współpracownicy Nawalnego wydali nowy komunikat

- Aleksiej Nawalny z dużym prawdopodobieństwem został zamordowany - przekazał jego współpracownik Iwan Żdanow. Wciąż jednak ostatecznie nie potwierdził jego śmierci.

Współpracownicy Aleksieja NawalnegoWspółpracownicy Aleksieja NawalnegoŹródło: YouTube
des2146
des2146

Podczas transmisji na kanale Aleksieja Nawalnego na YouTube jego współpracownicy poinformowali, że rodzina i prawnik opozycjonisty dopiero w sobotę rano będą w kolonii karnej, gdzie przebywał. Do tego czasu nie będzie oficjalnego potwierdzenia śmierci Nawalnego.

- Więc nie możemy formalnie potwierdzić ani zaprzeczyć doniesieniom wszystkich kremlowskich agentów - zaznaczył Żdanow.

Żdanow przypomniał, że według oficjalnej wersji przedstawianej przez władze, okoliczności śmierci Nawalnego są naturalne. Ale stanowczo temu zaprzeczył.

des2146

- To nie jest przypadkowa śmierć. To celowe zabójstwo polityczne. To, co Putin robił przez cały czas - próbował go zabić w Tomsku, kiedy Aleksiej Nawalny był w szpitalu. Jest to zabójstwo polityczne w najczystszej postaci, w które zaangażowany jest Władimir Putin - stwierdził Żdanow.

- W żadnym wypadku nie powinniśmy się poddawać, nie powinniśmy pozwolić, by bezsilność skrępowała nam ręce. Musimy nadal działać, musimy coś zrobić - powiedziała rzeczniczka Nawalnego Kira Jarmasz.

Dodała, że trzeba "kontynuować walkę ze wszystkich sił". - Rosja jest naszym krajem, należy do nas i musimy ją odzyskać dla siebie - powiedziała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aleksiej Nawalny nie żyje. Opublikowano ostatnie nagranie z opozycjonistą

Rosyjskie służby więzienne powiadomiły w piątek, że Aleksiej Nawalny zmarł nagle w kolonii karnej za kołem podbiegunowym w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym, na Dalekiej Północy. Nawalny "poczuł się źle" i "stracił przytomność". Mimo wezwania pogotowia i prób reanimacji opozycjonista zmarł - utrzymują służby więzienne.

des2146

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
des2146
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
des2146
Więcej tematów