Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
klub
19-10-2005 (15:35)

Wrzodak usunięty z klubu LPR

Poseł Zygmunt Wrzodak został usunięty z klubu parlamentarnego LPR. Jak twierdzi, przyczyną było poparcie przez niego wniosku PiS o przerwanie środowego posiedzenia Sejmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrzodak usunięty z klubu LPR
(PAP)
WP

Rzecznik klubu Ligi Piotr Ślusarczyk utrzymuje natomiast, że głównym powodem były wypowiedzi Wrzodaka szkalujące Ligę. Do klubu wpłynęła też rezygnacja innego posła LPR - Mariana Daszyka.

Wrzodak miał atakować w mediach LPR oraz wspierać podczas kampanii parlamentarnej komitet wyborczy Dom Ojczysty - twierdzi Ślusarczyk. Argument o głosowaniu za przerwą w obradach również został przytoczony podczas posiedzenia klubu, miał on jednak drugorzędne znaczenie - powiedział rzecznik.

Według Ślusarczyka, o usunięcie Wrzodaka wnioskowała grupa posłów LPR. W tajnym głosowaniu zdecydowana większość posłów Ligi opowiedziało się za usunięciem Wrzodaka z klubu - dodał.

WP

Wrzodak utrzymuje natomiast, że usunięcie go z klubu jest sankcją za środowe głosowanie. Zagłosowałem za przerwą, bo inaczej mogłoby dojść do przegłosowania kandydatury Bronisław Komorowskiego na marszałka Sejmu - powiedział Wrzodak.

Jego zdaniem, nie byłoby dobrze, gdyby zarówno urząd prezydenta jak i marszałka Sejmu przypadł Platformie Obywatelskiej. Wznowienie obrad izby już po wyborach prezydenckich daje szansę na uniknięcie takiej sytuacji - uważa Wrzodak.

Według Ślusarczyka, zarząd Ligi już we wtorek przegłosował usunięcie Wrzodaka z partii. Decyzję zarządu musi jeszcze zatwierdzić Rada Polityczna Ligi, która ma zebrać się w ciągu miesiąca.

Ślusarczyk poinformował też, że do klubu wpłynęła w środę po południu rezygnacja innego posła Ligi - Mariana Daszyka, który - tak jak Wrzodak - głosował za przerwą.

WP

Poseł Daszyk powiedział, że na jego decyzję o rezygnacji wpłynęło to, że nie zgadza się z metodami prowadzenia Ligi przez jej szefa, Romana Giertycha. Nie godzę się na to, aby wyrzucać z partii i wręcz niszczyć swoich przyjaciół, z którymi tę partię zakładał - wyjaśnił.

Zarówno Daszyk, jak i Wrzodak zadeklarowali, że nie planują w tej chwili wstępować do jakiegokolwiek klubu parlamentarnego.

Ślusarczyk, że Liga nie wyklucza możliwości powrotu Wrzodaka do LPR, o ile ten spokornieje - zaprzestanie publicznej krytyki Ligi, a kwestie problematyczne będzie poruszał podczas spotkań wewnętrznych gremiów partii.

Wrzodak był w Lidze przewodniczącym okręgu podkarpackiego. Obecnie władzę w tym okręgu sprawuje tymczasowy zarząd, w jego skład weszli m.in. posłowie Halina Murias i Janusz Kołodziej - powiedział Ślusarczyk.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP