Zacznie się już dziś. Za dnia gorąco, a w części Polski noc tropikalna
W tym roku lato pozostanie z nami na dłużej. Upały nie zamierzają odpuścić. W sobotę temperatury w całym kraju będą zadziwiające wysokie.
W sobotę (7 września), jak informuje IMGW, będzie pogodnie. Po południu jedynie w górach lokalnie prognozowany jest wzrost zachmurzenia do dużego i możliwe są przelotne opady deszczu. Na zachodzie Karpat także burze z opadem do 15 mm i porywami wiatru do 60 km/h.
Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na POGODA.WP.PL
Chociaż kalendarzowe lato jeszcze się nie skończyło, dzień będzie wyjątkowo upalny jak na tę porę roku. Temperatura maksymalna w całym kraju wyniesie od 28 do 32 stopni Celsjusza. Chłodniej lokalnie na wybrzeżu i Podhalu - od 24 do 27 stopni Celsjusza.
W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na zachodzie i południu miejscami wzrastające do umiarkowanego i dużego. Na południu możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 12-13 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około 16 stopni w centrum, po 20-21 stopni Celsjusza na zachodzie kraju. To oznacza, że w części Polski możemy liczyć na tropikalną noc. Ta odnotowywana jest w momencie, w którym w ciągu całej nocy temperatura nie spada poniżej 20 st. C.
Chłodniej lokalnie w rejonach podgórskich Karpat od 7-11 stopni. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Potężne ulewy we Włoszech. Dramatyczna sytuacja pod Turynem
W niedzielę (8 września) we wschodniej połowie kraju bezchmurnie, lub zachmurzenie małe, w zachodniej i na południu umiarkowane, okresami wzrost zachmurzenia do dużego i możliwe przelotne opady deszczu, a na krańcach zachodnich także burze. Temperatura maksymalna od 28 do 32 stopni Celsjusza, chłodniej lokalnie na wybrzeżu i w rejonach podgórskich Karpat od 24 do 27 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni i południowy. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Źródło: IMGW, PAP