Trwa ładowanie...

Ludzie latali jak worki kartofli. Nagranie z tramwaju MPK Wrocław przyprawia o dreszcze

Podczas nagłego hamowania tramwaju, wewnątrz pojazdu może dojść do bardzo groźnych sytuacji. Nagranie pokazujące konsekwencje awaryjnego hamowania tramwaju opublikowało wrocławskie MPK.

Share
Tramwaj MPK Wrocław nagle zahamował
Tramwaj MPK Wrocław nagle zahamowałŹródło: PAP, MPK Wrocław
d3racry

"Wejście lub wjechanie na rowerze przed jadący tramwaj może mieć tragiczne skutki. Nie tylko dla pieszego lub cyklisty, który usiłuje wymusić pierwszeństwo, ale także dla pasażerów znajdujących się w wagonie" - napisali przedstawiciele wrocławskiego MPK w komentarzu do filmu pokazującego, co dzieje się wewnątrz tramwaju, kiedy dochodzi do nagłego hamowania.

Skutki nagłego hamowania tramwaju

Na nagraniu widać, jak na przejście dla pieszych wprost przed ruszający z przystanku tramwaj wjeżdża rowerzysta. Motorniczy nie wahając się natychmiast użył hamulca, co sprawiło, że wewnątrz pojazdu doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Film pokazuje, jak pasażerowie tracą równowagę i obijają się o barierki wewnątrz wagonu. Jedna z podróżnych przewróciła się spadając ze schodów między nisko i wysoko pokładowym wagonem tramwaju.

Przechodząc przez tory – rozejrzyj się. MPK Wrocław apeluje o uważność

"Motorniczy, który zauważy osobę wkraczającą pod tramwaj, ma ułamek sekundy na podjęcie decyzji o awaryjnym hamowaniu pojazdu. Jednak ratowanie osoby, która lekkomyślnie wymusza pierwszeństwo na pojeździe szynowym, może być tragiczna w skutkach dla podróżnych. Zdarza się, że nagłe hamowanie prowadzi do upadku pasażera tramwaju na podłogę, albo do uderzenia jego głową o poręcz lub siedzenie" - czytamy w komunikacie MPK.

d3racry

Zarząd MPK apeluje, by na przejściach dla pieszych zachować szczególną ostrożność i zadbać o swoje bezpieczeństwo zarówno w pojazdach komunikacji miejskiej jak i podczas przechodzeni przez jezdnie.

"Niemcy i Polacy chcieli sukcesu tych negocjacji". Kulisy traktatu z 1991 roku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3racry

Podziel się opinią

Share
d3racry
d3racry
Więcej tematów